Ładowanie

Legnica: Ul. Limanowskiego zostanie przebudowana. Jaki będzie zakres prac?

Redakcja tuDolnySlask.info 25 lipca, 2023

Ul. Limanowskiego zostanie przebudowana. /Fot. UM Legnicy

Już niebawem rozpocznie się przebudowa ulicy Limanowskiego wraz z włączeniem do skrzyżowania z ul. Kamienną i Kościelną oraz rozbudową parkingu.

Zamówienie obejmuje: wymianę nawierzchni ulicy i chodników w obrębie skrzyżowania ulic Kamiennej, Kościelnej i Limanowskiego, rozbudowę parkingu, przebudowę chodników i zatoki postojowej dla autobusów, oświetlenia i kanalizacji deszczowej, usunięcia kolizji i zagospodarowanie zieleni. Na tę inwestycję miasto otrzymało dofinansowanie z Rządowego Programu Polski Ład w wysokości 3mln 952 tys. zł.

Miasto przeznaczyło na inwestycje w ramach tego programu ponad 20 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wyniosło ok. 10 mln zł.

Warto dodać

To będzie kolejna inwestycji na Kartuzach. W poprzednich w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Miasta Legnicy na lata 2015–2020 przebudowano ul. Wrocławską od placu Sybiraków do Nadbrzeżnej. Zbudowano kompleks rekreacyjno–sportowy na terenie Szkoły Podstawowej nr 1. Zrewitalizowano kamienice przy ul. Kamiennej i Kościelnej oraz przebudowano podwórza u zbiegu ulic Kamiennej, Kościelnej, Daszyńskiego i Wrocławskiej. Mieszkańcy otrzymali bulwar nad Kaczawą wraz z przebudowaną ul. Nadbrzeżną. Przy ul. Kościelnej 3 na powstało Centrum Integracji Społecznej wraz z zagospodarowaniem terenu.

Źródło: UM Legnicy

CZYTAJ WIĘCEJ:  Legnica: Już w piątek pierwszy seans w kinie na dachu
Tagi