Ładowanie

2,5 miesięczne niemowlę trafiło do legnickiego szpitala z objawami zatrucia. Na miejscu okazało się, że dziecko jest pod wpływem środków odurzających.

Legnica: W organizmie niemowlęcia wykryto środki odurzające. Rodzice zatrzymani

8 sierpnia, 2023

2,5 miesięczne niemowlę trafiło do legnickiego szpitala z objawami zatrucia. Na miejscu okazało się, że dziecko jest pod wpływem środków odurzających. Zdjęcie ilustracyjne, fot. pixabay

2,5-miesięczne niemowlę trafiło do legnickiego szpitala z objawami zatrucia. Na miejscu okazało się, że dziecko jest pod wpływem środków odurzających. Wobec rodziców niemowlęcia zastosowano tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

4 sierpnia wieczorem do szpitala w Legnicy zgłosił się mężczyzna z chorym dzieckiem. Niemowlę było w ciężkim stanie. W trakcie badania lekarze dokonali szokującego odkrycia. W organizmie 2,5-miesięcznego chłopca wykryto obecność środków odurzających. O zdarzeniu od razu została poinformowana policja. Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy przekazali, że dziecko jest już bezpieczne.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

3-miesięczny areszt dla rodziców

25-letnia matka i 30-letni ojciec niemowlęcia zostali zatrzymani przez policję. Nieodpowiedzialni rodzice usłyszeli zarzut narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Zgodnie z decyzją Sądu Rejonowego w Legnicy, para spędzi 3 miesiące w areszcie. Prokuratura będzie także wnioskować do sądu o pozbawienie opiekunów praw rodzicielskich.

Rodzice dziecka byli pod wpływem narkotyków. Podczas przeszukania ich miejsca zamieszkania policjanci również ujawnili substancje odurzające – dodała policjantka. W niedzielę rodzice dziecka zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Legnicy. – Oboje usłyszeli zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozić może kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności – przekazała mł. asp. Anna Tersa z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Ojciec dziecka jest też oskarżony o spowodowanie u niemowlaka ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Zobacz też: Walka o Samotnię. PTTK rozpatrzy ofertę Siemaszków na prowadzenie schroniska

Tagi