3.4 C
Wrocław
środa, 7 grudnia, 2022

Legnica: Wrocławscy lekarze uratowali życie 6-latkowi zranionemu przez dzika

WARTO PRZECZYTAĆ

Sześć godzin trwała operacja sześciolatka, którego w piątek na przedmieściach Legnicy zranił dzik. Jak pisaliśmy w poprzednim newsie, chłopiec w ciężkim stanie został przetransportowany śmigłowcem do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej we Wrocławiu.

Chłopiec został zaatakowany przez dzika w piątek podczas spotkania rodzinnego na terenie ogródków działkowych w Legnicy. Sześciolatek był w ciężkim stanie i śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowano go do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

Czas grał główną rolą

Operacja kilku zespołów chirurgów trwała sześć godzin. – Zabieg rozpoczęli chirurdzy dziecięcy, którzy opatrzyli bardzo poważne urazy jamy brzusznej. Następnie chirurdzy naczyniowi zrekonstruowali żyłę i tętnicę udową. Dzięki wieloprofilowości szpitala i dobrej współpracy specjalistów różnych dziedzin pacjent mógł liczyć na kompleksową opiekę w jednym ośrodku. – mówi Prof. Dariusz Janczak, kierownik Kliniki Chirurgii Naczyniowej, Ogólnej i Transplantacyjnej USK.

Profesor dodał, że klinika jest w budynku przy Borowskiej od dwóch lat. Wcześniej, gdyby coś takiego się zdarzyło, chirurdzy naczyniowi musieliby dojechać na czas.

Po operacji chłopiec trafił pod opiekę Oddziału Intensywnej Terapii Dziecięcej i Anestezjologii. – Pacjent jest przytomny, w stanie dobrym i stabilnym, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – mówi prof. prof. dr hab. Marzena Zielińska, kierownik oddziału.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI

400x750px3