6.9 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

Legnica: Zmiana organizacji ruchu w sąsiedztwie placu Słowiańskiego

WARTO PRZECZYTAĆ

W związku z realizacją inwestycji na Placu Słowiańskim wykonawca robót firma BUDRIM wprowadza od poniedziałku 27 lutego czasową organizację ruchu. Przez ponad dwa tygodnie będą prowadzone tam prace instalacyjne związane między innymi ze spięciem dotychczasowej kanalizacji deszczowej z istniejącą siecią.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

W związku z pracami zamknięty zostanie wyjazd w ul. Powstańców Śląskich od ul. Mickiewicza. Z kolei z ulicy Witelona kierowcy będą mogli wjechać w ul. Mickiewicza tak jak dotychczas, czyli zachowany będzie ruch jednokierunkowy. Pojazdy jadące ul. Mickiewicza w kierunku centrum będą musiały skręcić w ul. Szkolną.

Plac Słowiański jest jednym z najważniejszych miejsc w Legnicy. Jego rewitalizacja i zagospodarowanie wraz z rozbudową ulic przyległych obejmie, budowę ronda, przebudowę dwóch przystanków. Powstaną także miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami. W ramach inwestycji mieszkańcy miasta zyskają węzeł przesiadkowy komunikacji miejskiej i międzygminnej. Zbudowane zostaną ścieżki rowerowe, zmodernizowane chodniki, przebudowane przejście podziemne wraz z budową wind, a także nowe oświetlenie, mała architektura oraz nasadzenia drzew.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI