Ładowanie

W sobotę rozpocznie się ważna inwestycja we wrocławskiej Leśnicy. Przebudowany zostanie pierwszy odcinek ul. Dolnobrzeskiej.

Inwestycja w Leśnicy. W sobotę rozpocznie się przebudowa ul. Dolnobrzeskiej

27 lipca, 2023

W sobotę rozpocznie się ważna inwestycja we wrocławskiej Leśnicy. Przebudowany zostanie pierwszy odcinek ul. Dolnobrzeskiej. Fot. Jacek Sutryk FB.

W sobotę rozpocznie się ważna inwestycja we wrocławskiej Leśnicy. Przebudowany zostanie pierwszy odcinek ul. Dolnobrzeskiej. Sprawdź zmiany w komunikacji oraz przeczytaj o szczegółach.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Ulica Dolnobrzeska to ważna trasa dojazdowa dla mieszkańców pobliskich osiedli do ul. Średzkiej. Planowana inwestycja ma objąć między innymi rozbudowę infrastruktury drogowej ul. Dolnobrzeskiej od ul. Krępickiej do ul. Błońskiej. To blisko 320 metrów jezdni, obustronne chodniki oraz droga dla rowerów.

Planowana jest także przebudowa istniejących skrzyżowań, zarówno z drogami publicznymi, jak i wewnętrznymi. Część przejść dla pieszych będzie wyniesiona. Powstaną nowe przystanki dla autobusów komunikacji miejskiej. Przebudowana zostanie kompleksowo infrastruktura podziemna m.in. kanalizacja sanitarna, deszczowa, sieci elektroenergetyczne, teletechniczne, gazowe. Wykonawca zajmie się również zielenią. Kosz tego zadania to blisko 9 milionów złotych.

W związku z rozpoczęciem prac przy rozbudowie ul. Dolnobrzeskiej na odcinku od ul. Kręcickiej do ul. Błońskiej, od 29 lipca (sobota), planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji komunikacji autobusowej dla linii: 137 i 937.

W sobotę rozpocznie się ważna inwestycja we wrocławskiej Leśnicy. Przebudowany zostanie pierwszy odcinek ul. Dolnobrzeskiej.
Fot. Jacek Sutryk FB.

Autobusy tych linii pojadą w jednym kierunku ul. Dolnobrzeską na odcinku od ul. Krępickiej do ul. Błońskiej, natomiast w stronę Leśnicy będą kursowały objazdem przez ul. Mokrzańską i ul. Krępicką z pominięciem przystanków „Owczarska” i „Brzezińska”.

Objazdem pojadą także kierowcy jadący w kierunku Leśnicy. Prace potrwają około pół roku.

Tagi