Ładowanie

Daniel Beger, szef Bezpartyjnych Samorządowców w województwie śląskim postanowił opuścić dotychczasowe ugrupowanie.

Lider Bezpartyjnych Samorządowców w woj. śląskim odchodzi z ugrupowania. To wyraz protestu

30 czerwca, 2023

Daniel Beger, szef Bezpartyjnych Samorządowców w województwie śląskim postanowił opuścić dotychczasowe ugrupowanie. fot. Daniel Beger Facebook

Daniel Beger, prezydent Świętochłowic i lider Bezpartyjnych Samorządowców w województwie śląskim postanowił opuścić dotychczasowe ugrupowanie. Powodem decyzji było zarejestrowanie przez Bezpartyjnych partii wykorzystującej nazwę “Tak! Dla Polski”, pod którą zrzeszeni są opozycyjni samorządowcy.

Daniel Beger, prezydent Świętochłowic odszedł z ruchu Bezpartyjnych Samorządowców. To reakcja na zarejestrowanie przez ugrupowanie Cezarego Przybylskiego partii politycznej pod nazwą ruchu Jacka Karnowskiego “Tak! Dla Polski”.

Przystępując do ruchu Bezpartyjnych Samorządowców miałem nadzieję, że będziemy reprezentować interesy tych z nas, którzy pracują na rzecz lokalnych społeczności bez partyjnych legitymacji. Ponieważ ruch samorządowy przekształca się w partię polityczną, co choć zrozumiałe ze względów formalno-prawnych i finansowych, zaprzecza głównej idei, która do tej pory mi przyświecała – stwierdził Daniel Beger.

Daniel Beger był liderem Bezpartyjnych Samorządowców w województwie śląskim. Wartości, jakie reprezentuje ugrupowanie przestały jednak zgadzać się z jego poglądami.

Podstawą funkcjonowanie samorządów jest transparentność oraz poszanowanie dla wszystkich – w tym osób i ugrupowań o innych poglądach politycznych. Stosowanie metod wykluczania oponentów przez podszywanie się pod nich nie wpisuje się w ten kanon, ani w moje wartości – dodał.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Protest samorządowców z ruchu Tak dla Polski!

Prezydent Sopotu Jacek Karnowski wystąpił do Sądu Okręgowego w Warszawie o zablokowanie kradzieży nazwy Ruchu Samorządowego Tak dla Polski!. Protest zaczyna przynosić efekty, co bardzo cieszy samorządowców z województwa śląskiego. Obecnie w gronie Bezpartyjnych pozostał tylko jeden śląski prezydent i jest nim Dariusz Wójtowicz z Mysłowic.

Zobacz też: Walka o „Tak! Dla Polski”. Jacek Karnowski wystąpił o zablokowanie kradzieży nazwy

Tagi