-3.8 C
Wrocław
niedziela, 5 lutego, 2023

Lubin: 10 września zacznie się 5 edycja Zlotu Pojazdów Zabytkowych

WARTO PRZECZYTAĆ

Lubiński Zlot Pojazdów Zabytkowych odbędzie się  10 września w Parku Leśnym w Lubinie. Posiadasz zabytkowy samochód bądź jednoślad i chcesz go zaprezentować innym? Do 2 września 2022 r. możesz zgłosić go do programu. Dowiedz się więcej o szczegółach zapisów!

Zabytkowe pojazdy będzie można podziwiać 10 września.

Atrakcje podczas Zlotu

Lubiński Zlot to wydarzenie dla wielbicieli klasycznych pojazdów. To również okazja do zabawy dla mieszkańców. Miasto przewidziało dla nich wiele atrakcji z tej okazji.

 – Zlot to nie tylko prezentacja zabytkowych pojazdów. Imprezie towarzyszyć będą prezentacje najciekawszych pojazdów, konkursy dla właścicieli pojazdów oraz publiczności, warsztaty dla dzieci i wiele innych atrakcji – mówiła Joanna Kulik z Muzeum Historycznego w Lubinie.

Warunki zgłaszania własnego pojazdu

Do uczestnictwa w Zlocie uprawnione będą samochody, motocykle, motorowery i skutery, które są unikatowe. Wziąć udział w wydarzeniu mogą również osoby, które posiadają pojazdy mechaniczne o wartościach kolekcjonerskich i historycznych i  które zostały wyprodukowane do roku 2000.

Organizatorzy zapewniają, że pojazdy nie muszą mieć badania technicznego czy ubezpieczenia.

Co ważne, pojazd prezentowany podczas zlotu nie musi posiadać ważnego badania technicznego, ubezpieczenia pojazdu w zakresie OC oraz wyposażenia przewidzianego Kodeksem Drogowym, pod warunkiem, że nie będzie poruszał się samodzielnie po drogach publicznych ani po terenie zlotu, a na imprezę zostanie dostarczony na lawecie – informowało Muzeum Historyczne w Lubinie.

Informacje do zapisu

Osoby, które chcą pokazać swój pojazd na Zlocie są zobowiązane zapoznać się z regulaminem wydarzenia. Do 2 września (do godz. 16:00) muszą przesłać wypełnioną kartę zgłoszenia drogą mailową na adres zlot.lubin@gmail.com lub dostarczyć ją do siedziby Organizatora (Rynek 28, 59–300 Lubin). Mogą to zrobić od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI