13.7 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

Lubin: Bieg na Grzybową Górę za nami. Mieszkańcy po raz kolejny stanęli na wysokości zadania

WARTO PRZECZYTAĆ

– Z wami można konie kraść – żartują członkowie Stowarzyszenia „Grzybowa Góra”, jednocześnie dziękując mieszkańcom całego powiatu, którzy wsparli sobotnią akcję dla małej Julki. – Jesteśmy wzruszeni i szczęśliwi. Pamiętajcie, dobro wraca – dodają.

Mieszkańcy po raz drugi pobiegli by pomóc małej Lulce. /Fot. UM Lubina

Charytatywny Bieg na Grzybową Górę odbył się już po raz szósty. Mieszkańcy Koźlic po raz drugi chcieli wesprzeć leczenie 6-letniej Julii Nieckarz, która potrzebuje kosztownej operacji nóżek. Chociaż dziewczynka przeszła już cztery skomplikowane operacje, to bez kolejnej czeka ją kalectwo. W nóżkach Julki brakuje kości.

Dla Julki szansą jest Paley Institute w USA – klinika ortopedyczna, specjalizująca się w leczeniu takich wad, jakie ma dziewczynka.

Wada, z którą zmaga się Julia, jest niestety bardzo podstępna… Wraca i pogłębia się wraz z kolejnymi etapami wzrostu. Przed Julką kolejna bardzo poważna operacja. Prawa nóżka jest w bardzo złym stanie. – mówią rodzice Julki.

Każdy, kto przyłączył się do sobotniego Charytatywnego Biegu na Grzybową Górę, organizowanego przez Stowarzyszenie Grzybowa Góra z Koźlic, mieszkańców Koźlic i Niedźwiadki Biegają, jednocześnie dorzucił swoją cegiełkę do leczenia 6-latki. Chętnych do niesienia pomocy nie brakowało – łącznie udało się zebrać ponad 28 tys. zł!

Na każdego z uczestników czekał na mecie piękny medal, ciepły posiłek i dużo uśmiechu.

Na mecie czekały smakowite przekąski. /Fot. UM Lubina

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI