10.1 C
Wrocław
sobota, 1 kwietnia, 2023

Lubin: Krzysztof Ciuksa szefem skautingu Zagłębia

WARTO PRZECZYTAĆ

Szefem skautingu Zagłębia Lubin został rodowity lubinianin Krzysztof Ciuksa, który pracę w Akademii KGHM Zagłębia rozpoczął w 2015 roku, sprawując w tym czasie funkcje trenera i głównego skauta. A co ciekawe, wcześniej współpracował z Akademią Piłkarską Śląska Wrocław.

Krzysztof Ciuksa pochodzi z Lubina i od najmłodszych lat kibicuje Miedziowym. Z Akademią KGHM Zagłębia jest związany od 2015 roku. Przez ten czas współpracował z zespołami U-14, U-15, U-16 i drugą drużyną KGHM Zagłębia, pełniąc także funkcję głównego skauta akademii.  

– W pierwszej kolejności dziękuję za zaufanie dyrektorowi pionu sportowego – Piotrowi Burlikowskiemu. Dla mnie, jako osoby silnie związanej z Zagłębiem Lubin, jest to duże wyróżnienie i ogromna motywacja do pracy. Zadaniem działu skautingu jest obserwacja i opiniowanie zawodników w ścisłej współpracy z pionem sportowym klubu oraz sztabem pierwszego zespołu. Przede mną bardzo ciekawy czas, pełen wyzwań – powiedział Krzysztof Ciuksa. 

– Postanowiliśmy od 1 września wzmocnić pion sportowy i wyodrębnić strukturę skautingową, gdzie szefem skautingu został Krzysztof Ciuksa, który dał się poznać z bardzo pozytywnych efektów pracy podczas wielu lat sprawowania funkcji skauta w Akademii – stąd naturalny awans. Będzie miał do dyspozycji grupę skautów i będziemy dalej wzmacniać ten obszar. Krzysiek, życzę powodzenia w kierowaniu działem i samych udanych “skautingowych strzałów”, tak jak to miało miejsce w Akademii KGHM Zagłębia – zakończył dyrektor pionu sportowego Piotr Burlikowski. 

źródło: zaglebie.com

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI