-3.6 C
Wrocław
poniedziałek, 6 lutego, 2023

LUBIN: Miedziowi rozpoczną sezon Superligi w Opolu

WARTO PRZECZYTAĆ

Superliga sp. z o.o. ogłosiła terminarz meczów PGNiG Superligi na nadchodzący sezon. Rozgrywki będą odbywały się, podobnie jak w poprzednim sezonie, w systemie każdy z każdym: mecz i rewanż. Pierwsze spotkania zostaną rozegrane 3 września, a na inauguracje sezonu męska drużyna Zagłębia Lubin zagra na wyjeździe z Gwardią Opole.

W rozgrywkach PGNiG Superligi wystartuje 14 klubów, które w trakcie sezonu rozegrają 26 serii podzielonych na dwie rundy. Pierwsza z nich rozpocznie się już 3 września.

Ostatnia seria I rundy zostanie rozegrana w dniach 10-12 grudnia. Następnie kluby czeka przerwa w rozgrywkach. Handballowych emocji jednak nie zabraknie, bowiem kibice będą w tym czasie trzymać kciuki za biało-czerwonych, którzy powalczą w mistrzostwach świata organizowanych w Polsce i Szwecji. Turniej odbędzie się w dniach 11-29 stycznia 2023 roku.

Inauguracja II rundy planowana jest na 4 lutego, a ostatnia seria meczów PGNiG Superligi odbędzie się w dniach 20-21 maja 2022 roku. Po niej poznamy ostateczny kształt tabeli, w tym drużynę, która zostanie mistrzem Polski oraz zespół, który zajmie ostatnie miejsce w rozgrywkach i spadnie do Ligi Centralnej. Z kolei przedostatnia drużyna PGNiG Superligi rozegra dwumecz barażowy z drugim uprawnionym do awansu zespołem z Ligi Centralnej. Stawką dwumeczu będzie oczywiście gra w PGNiG Superlidze w kolejnym sezonie.

źródło: zaglebie.lubin.pl

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI