6.9 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

Lubin: Nowe zasady parkowania przy stacji kolejowej

WARTO PRZECZYTAĆ

Od 6 lutego obowiązywać będą nowe zasady parkowania przy stacji kolejowej – auto można będzie tu zostawić tylko na krótki czas.

W poniedziałek na parkingach przy stacji kolejowej ustawione zostaną znaki B-35, uzupełnione o informację o dozwolonym czasie postoju. Tym samym miejsce parkingowe tuż przy peronach będzie można zająć na maksymalnie pół godziny.

Zmiana parkingu na krótkookresowy wynika z napływających od mieszkańców skarg, którzy chcąc odebrać kogoś ze stacji nie mogli znaleźć miejsca parkingowego. Często bowiem, miejsca te były zajęte długoczasowo przez osoby wyjeżdżające z miasta.

Dlatego parking tuż przy stacji zmieniamy na krótkookresowy – tłumaczy Ryszard Dąbrowski z Wydziału Infrastruktury Urzędu Miejskiego w Lubinie.

W tej chwili magistrat nie przewiduje ustawiania tu biletomatu. Kontrolowaniem, czy mieszkańcy przestrzegają zakazu postoju na przystacyjnym parkingu, zajmie się policja.

Dłuższy postój – w systemie „park and ride”, czyli „parkuj i jedź dalej” – jest możliwy przy hali Regionalnego Centrum Sportowego.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI