Ładowanie

Lubin: Oddział ginekologiczno – położniczy przeszedł modernizację

26 września, 2023

Wczoraj odbyło się otwarcie oddziału ginekologiczno-położniczego po modernizacji. /Fot. UM Lubina

Wczoraj odbyło się symboliczne otwarcie oddziału ginekologiczno-położniczego w Regionalnym Centrum Zdrowia w Lubinie. Oddział przeszedł gruntowny remont i teraz wygląda jak nowo wybudowany.
Proces modernizacji kilku szpitalnych sekcji – od bloku porodowego do zaprezentowanego dziś oddziału ginekologiczno-położniczego – zaczął się w 2020 roku i kosztował 3,5 miliona złotych. To jedna z największych inwestycji RCZ w ciągu ostatnich kilku lat.

Nowe instalacje, wymiana stolarki drzwiowej, nowe wyposażenie dla personelu medycznego, łóżka dla małych pacjentów i ich mam oraz oczywiście sprzęt medyczny – wylicza Małgorzata Bacia, prezes zarządu RCZ.

Opieka nie tylko dla matek

Oddział przeszedł modernizację. /Fot. UM Lubina

Zmodernizowane oddziały pozwalają na opiekę nad większą liczbą pacjentów, którym często towarzyszą też ich mamy.

– Oprócz tego, że przyjmujemy noworodki urodzone w naszym szpitalu, to także dzieci z domu, nie zawsze urodzone u nas. Są to noworodki do czwartego tygodnia życia i zdarzają się wśród nich dzieci z Głogowa, Polkowic, nawet Nowej Soli. Wtedy proponujemy mamie pobyt z dzieckiem, oferując jej łóżko, zaplecze sanitarne i możliwość wykupienia posiłków – opowiada Ewa Gramiak, kierownik oddziału neonatologicznego.

Fot. UM Lubina

Tagi