9.9 C
Wrocław
wtorek, 21 marca, 2023

Lubin: Okradali altany na ogródkach działkowych. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności

WARTO PRZECZYTAĆ

Lubińscy policjanci zatrzymali 24-latka i 18-latkę, którzy w grudniu włamywali się i okradali altany znajdujące się na ogródkach działkowych w Lubinie. Mężczyzna nie krył zdziwienia na widok policjantów, był pewny, że nikt go nie szuka i uniknie kary.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

24-latek wraz z 18-letnią koleżanką włamywali się nocą do altanek na ogródkach działkowych. Kradli wszystko, co mogli łatwo sprzedać, między innymi różnego rodzaju narzędzia czy elektronarzędzia. Z jednej z altanek wynieśli również lodówkę. W sumie spowodowali straty w wysokości około 2,6 tys. zł.

I gdy złodziejom wydawało się, że ujdzie im to na sucho, zostali zatrzymani. 24-latka policjanci zatrzymali w jednej z galerii w Lubinie. Mężczyzna był bardzo zdziwiony widokiem mundurowych, ale przyznał się do wszystkiego.

W trakcie wykonanych czynności policjanci udowodnili podejrzanemu kradzież z włamaniem do altan ogrodowych. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna nie działał sam. Towarzyszyła mu 18-letnia koleżanka, która również przyznała się do tego czynu – mówi aspirant sztabowy Sylwia Serafin, oficer prasowy lubińskiej policji. – Obojgu grozi kara do 10 lat więzienia – dodaje.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI