1.6 C
Wrocław
piątek, 9 grudnia, 2022

Lubin: Pieńko na dłużej w Zagłębiu!

WARTO PRZECZYTAĆ

To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich sympatyków Miedziowych. 18-letni, niezwykle perspektywiczny Tomasz Pieńko podpisał z lubińskim klubem nową umowę, która obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku!

Tomasz Pieńko przeszedł przez wszystkie etapy szkolenia w Akademii KGHM Zagłębia. W koszulce Miedziowych występował na poziomie Centralnej Ligi Juniorów oraz w drugim zespole, aż w koncu trafil do pierwszej drużyny KGHM Zagłębia Lubin, w której zadebiutował 20 sierpnia 2021 roku w spotkaniu z Wisłą Płock. Swoją pierwszą bramkę na poziomie PKO BP Ekstraklasy zdobył 6 maja 2022 roku podczas meczu z Radomiakiem Radom. Dotychczas 18-letni pomocnik rozegrał 17 spotkań na najwyższym szczeblu ligowym.

Wychowanek Miedziowych może pochwalić się również występami w młodzieżowych reprezentacjach Polski (U-15, U-18, U-21), dla których łącznie strzelił trzy gole w dziewięciu rozegranych meczach.

– To kolejne przedłużenie kontraktu, które wpisuje się w strategię klubu. Cieszymy się bardzo, że Tomek Pieńko będzie związany z Miedziowymi dłuższym kontraktem, co pomoże również w jego rozwoju i wspólnie będziemy osiągać cele, które są przed nami – mówi Dyrektor Pionu Sportowego Piotr Burlikowski.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI

400x750px3