Ładowanie

Lubin: Pobił i okradł kobietę. To nie jedyne przestępstwa na jego koncie

Redakcja tuDolnySlask.info 26 czerwca, 2023

Bił i okradał kobiety. Teraz stanie przed sądem. /Fot. UM Lubina

43 letni mieszkaniec Lubina w czerwcu pobił, a następnie okradł kobietę. Policja szybko wykazała, że to nie jedyne przestępstwa na jego koncie. Teraz najbliższe dwa miesiące spędzi za kratkami.

W ręce lubińskich policjantów wpadł 43-latek, który w połowie czerwca dokonał rozboju na kobiecie.

Agresor bijąc ją z pięści doprowadził ją do stanu bezbronności, a następnie zabrał jej saszetkę, w której pokrzywdzona miała swoje dokumenty oraz dwa telefony i pieniądze. Po wszystkim próbował jeszcze wpływać na nią jako świadka w innym postępowaniu, próbując zmusić do zmienienia swoich zeznań – informuje starszy aspirant Krzysztof Pawlik, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Jak wykazali funkcjonariusze, mężczyzna ma na swoim koncie więcej przestępstw. Poza pobiciem dwóch innych kobiet, policjanci udowodnili mu liczne kradzieże alkoholu w jednym ze sklepów na terenie miasta, których dopuszczał się w okresie od stycznia do marca.

Podejrzany jest też o kradzież rozbójniczą, jakiej miał dopuścić się w maju, gdzie przy kolejnej kradzieży sklepowej użył przemocy wobec ekspedientki w celu utrzymania się w posiadaniu skradzionych artykułów – dodaje policjant.

Łącznie mężczyźnie przedstawiono siedem zarzutów. Wobec tego został aresztowany na dwa miesiące. Teraz o wysokości kar zdecyduje sąd.

CZYTAJ WIĘCEJ:  Legnica: 48-latek utopił się na Glinkach
Tagi