-3.6 C
Wrocław
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Lubin: Podaruj prezent małym pacjentom

WARTO PRZECZYTAĆ

Dzieci chore na raka spędzają w szpitalu długie miesiące, często również święta Bożego Narodzenia. Właśnie z myślą o takich małych pacjentach Przylądka Nadziei powstała akcja „Podaruj prezent na święta”. Co roku każdy może zabawić się w Świętego Mikołaja i przygotować podarunek dla chorych dzieci.

W ubiegłym roku w ramach tej akcji ofiarowano małym pacjentom Przylądka Nadziei ponad tysiąc zabawek. Właśnie ruszyła kolejna edycja tego przedsięwzięcia.

Święta to czas radości, odpoczynku i bycia razem. Niestety nie wszystkie chore dzieci mogą je spędzić w swoich domach. Nowotwór nie zna pojęcia „przerwa” i codziennie trzeba stawiać mu czoła. Dlatego wspólnymi siłami sprawmy, żeby dzieci i nastolatkowie z Przylądka także poczuli magię świąt i cieszyli się z prezentów pod choinkę. – piszą organizatorzy.

Aby uszczęśliwić małych wojowników, wystarczy kupić jeden z prezentów z listy rekomendowanej przez psychologów i onkologów Zespołu Wsparcia Psychospołecznego Fundacji na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową (listę można znaleźć TUTAJ), a potem przynieść lub przesłać podarunek do Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” na ul. Ślężną 114S/1 we Wrocławiu.

Podaruj prezent dzieciom z chorobą nowotworową. /Fot. UM Lubina

Pamiętajmy, że w Przylądku leczą się nie tylko małe dzieci, ale i nastolatki. Na liście prezentów są między innymi klocki, gry czy książki. To nie są tylko zabawki, które umilają czas. Wiele z nich ma też ważne znaczenie terapeutyczne.
Z ofiarowanych prezentów wolontariusze przygotują dla dzieci świąteczne paczki, które rozdane zostaną przed Bożym Narodzeniem.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI