1.5 C
Wrocław
piątek, 9 grudnia, 2022

Lubin: Przy alei Komisji Edukacji Narodowej powstanie nowy budynek wielofunkcyjny

WARTO PRZECZYTAĆ

Powiat lubiński właśnie podpisał kluczową umowę na budowę nowego obiektu na potrzeby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla dzieci z niepełnosprawnościami.

W nowym budynku wielofunkcyjnym mieścić się będą m.in: Pracownie kształcenia zawodowego, sala gimnastyczna, stołówka, internat i biblioteka. Plac budowy został już przekazany, tym samym największa obecnie inwestycja oświatowa w powiecie weszła w kolejny etap realizacji.

Powiat lubiński podpisał umowę na budowę multifunkcyjnego budynku dydaktyczno-noclegowego, w którym będą się mieścić pracownie kształcenia zawodowego, sala gimnastyczna, stołówka, internat i biblioteka na potrzeby podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego – informuje Marta Dykas ze Starostwa Powiatowego w Lubinie.

Nowy budynek zostanie połączony z już istniejącym, który właśnie jest remontowany przez firmę Urbex (to pierwszy etap tej inwestycji).

Wartość tej części inwestycji to 24 mln zł. Powiat lubiński na to przedsięwzięcie pozyskał dofinansowanie z Polskiego Ładu. Budowę wspiera również powiat polkowicki. Z Ośrodka będą bowiem korzystać również młodzi mieszkańcy z niepełnosprawnościami z sąsiedniego powiatu.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI

400x750px3