7.7 C
Wrocław
środa, 22 marca, 2023

Lubin: Reprezentacja Polski zagra w Lubinie

WARTO PRZECZYTAĆ

Znakomita wiadomość dla kibiców piłki ręcznej w naszym mieście i regionie. Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych zagra mecz eliminacji Mistrzostw Europy ze Szwajcarią w hali Regionalnego Centrum Sportowego. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 24 kwietnia o godzinie 16:15.

„Biało-Czerwone” w Lubinie zagrają po raz czwarty. W październiku 2015 roku w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy Kobiet 2016, reprezentacja Polski pokonała Finlandię 29:12, a we wrześniu 2017 roku podczas meczu eliminacji Mistrzostw Europy 2018 wygrała z reprezentacją Włoch 40:13. Największym sukcesem było pokonanie silnej reprezentacji Serbii 6 czerwca 2019 roku 30:27.

Należy zaznaczyć, iż  wszystkie spotkania kadry  w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie cieszyły się ogromny zainteresowaniem,  a mecze  z wysokości trybun oglądało za każdym razem ponad trzy tysiące kibiców z różnych regionów naszego kraju – Cieszymy się, że Lubin kolejny raz gościć będzie reprezentację Polski piłkarek ręcznych. Już wcześniejsze mecze, rozegrane w hali RCS pokazały, że nasz Klub i miasto zasługują na takie wyróżnienie. Jestem pewien, że i tym razem staniemy na wysokości zadania – mówi Witold Kulesza, prezes MKS Zagłębie Lubin S.A.

Dla reprezentacji Polski spotkanie ze Szwajcarią będzie jednym z najważniejszych spotkań w ostatnim czasie. Stawką będą kolejne punkty  w grupie eliminacyjnej Mistrzostwa Europy 2022, które odbędą się w dniach 4-20.11.2022 w Słowenii, Czarnogórze i Macedonii Północnej. W turnieju weźmie udział łącznie szesnaście zespołów. „Biało-Czerwone” już wcześniej zapewniły sobie udział w walce w turnieju głównym.

Co ciekawe reprezentacją Szwajcarii Polska rozegrała siedem spotkań i wszystkie wygrała. „Biało-Czerwone” będą zdecydowanymi faworytkami meczu w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie.

Kibice w akcji będą mogli zobaczyć czołowe polskie zawodniczki, w tym szczypiornistki Zagłębia Lubin. Aktualnie w kadrze znajduje się aż sześć przedstawicielek naszego klubu, w tym: Monika Maliczkiewicz, Adrianna Górna, Aneta Łabuda, Emilia Galińska, Karolina Kochaniak – Sala i Daria Zawistowska – Cieszę się, że po raz kolejny kadra zaprezentuje się w Lubinie. Mam nadzieję, że kibice zapełnią halę i stworzą niezapomnianą atmosferę. Już nie raz pokazali, że możemy na nich liczyć i mam nadzieję, że i tym razem będą z nami – mówi Karolina Kochaniak-Sala, rozgrywająca Zagłębia Lubin i reprezentacji Polski.

Zobacz również:  Brzeg Dolny: Kobieta z dzieckiem pod kołami pociągu. Ogromna tragedia w Brzegu Dolnym

Konsultacja szkoleniowa reprezentacji Polski rozpocznie się 17 kwietnia w Warszawie. Trzy dni później w Alytus „Biało-Czerwone” rozegrają mecz kwalifikacyjny do finałów ME 2022 z Litwą. Od 21 kwietnia reprezentantki Polski przebywać będą na zgrupowaniu w Legnicy, a 24 kwietnia w kolejnym meczu eliminacyjnym zmierzą się ze Szwajcarią. Spotkanie w hali RCS w Lubinie rozpocznie się o godzinie 16:15.

Fot. Mat. pras. lubin.pl

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI