Ładowanie

Lubin: Ruszyły prace nad placami zabaw przy przedszkolach

4 sierpnia, 2023

Ruszyły prace nad placami zabaw. /Fot. UM Lubina

Rozpoczęła się rozbudowa placów zabaw przy 12 placówkach. Lubiński magistrat pozyskał na tę inwestycję ponad 1,1 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej.

Po długiej przeprawie związanej z przetargami została już podpisana umowa i rozpoczęły się prace związane z montażem urządzeń na placach zabaw – informuje Andrzej Pudełko, naczelnik wydziału oświaty w Urzędzie Miejskim w Lubinie. – Chcemy zdążyć jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego. Maksymalny termin zakończenia prac to połowa września – dodaje.

Nowe urządzenia pojawią się przy 12 miejskich przedszkolach, numer: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 10, 12, 13 i 15.

Poszczególne elementy były wybierane przez dyrektorów przedszkoli, którzy znają swoje potrzeby. Zależało to od tego, jakie urządzenia już były i co można było jeszcze dołożyć do już istniejących placów zabaw – przyznaje naczelnik Pudełko.

Budowa placów zabaw przy lubińskich przedszkolach realizowana jest w ramach projektu „Przyjazna LUBINtegracja – rozwój infrastruktury edukacyjnej na rzecz wzmocnienia integracji dzieci w lubińskiej szkole i przedszkolach”. Miasto pozyskało na ten cel dofinansowanie rzędu 1,1 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Tagi