Ładowanie

Ruszają zapisy na maraton dookoła Lubina. /Fot. UM Lubina

Lubin: Ruszyły zapisy na Maraton “Pieszo i Rowerem Dookoła Lubina”

25 lipca, 2023

Ruszają zapisy na maraton dookoła Lubina. /Fot. UM Lubina

Właśnie ruszyły zapisy na to jedno z ważniejszych wydarzeń sportowych w Lubinie. Do wyboru jest tradycyjnie kilka dystansów.

Trasa maratonu od lat jest niezmienna. Zmienia się jedynie kierunek, w jakim idą lub jadą uczestnicy. Do wyboru jest jak zwykle kilka dystansów, zarówno pieszo jak i rowerem oraz cztery kategorie drużynowe: pieszo (5 osób), rowerem (5 osób), rodzinna (od 2 do 5 osób) oraz mieszana, czyli pieszo plus rowerem (5 osób).

Rowerzyści mają do wyboru dwie trasy o długości 50 i 110 km, natomiast piechurzy będą musieli pokonać dystans 10, 25, 50 lub 100 km. Niewątpliwą nowością tegorocznej edycji, którą szczycą się organizatorzy, będą medale.

Tym razem będą to medale naprawdę z górnej półki – zapewnia Paweł Szewczyk ze Stowarzyszenia Turystyki Pieszej „Wędrowiec”. – Powiem tylko, że cena jednego egzemplarza jest dwukrotnie wyższa niż rok temu – dodaje.

Zawody zaplanowano na 1-2 września, natomiast zapisy potrwają do 21 sierpnia. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Turystyki Pieszej „Wędrowiec”, a współorganizatorem Regionalne Centrum Sportowe w Lubinie.

W poprzednich edycjach uczestnicy najchętniej wybierali dystans 25 i 50 km. Myślę, że tym razem też tak będzie – informuje Paweł Szewczyk.

Więcej informacji TUTAJ.

Ruszają zapisy na maraton. /Fot. UM Lubina
Tagi