Ładowanie

Lubin: Stadion wkrótce będzie gotowy

14 maja, 2024

Prace remontowe na stadionie w toku. /Fot. UM Lubina

Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, w związku z czym amatorzy biegania i nie tylko już wkrótce będą mogli korzystać ze zmodernizowanego stadionu lekkoatletycznego RCS w Lubinie. Według planów, prace mają się zakończyć w najbliższych miesiącach.

Zabetonowano już bieżnię prostą, bieżnię okrężną, rzutnię do pchnięcia kulą, skocznie wzwyż, skocznię skoku o tyczce, skocznie skoku w dal i trójskoku, rzutnię rzutem dyskiem i młotem, rzutnię rzutem oszczepem oraz wszystkie strefy rozgrzewkowe – informuje Alicja Mesjasz z Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie. – Wylany beton przez około trzy tygodnie będzie teraz sezonował. W kolejnym etapie beton zostanie poddany frezowaniu i szlifowaniu w celu przygotowania pod bieżnie z poliuretanu czyli ostateczną docelową warstwę wierzchnią – dodaje.

Wykonane dotąd prace

Pod warstwą betonu wcześniej została ułożona kanalizacje deszczowa, teletechniczna oraz elektryczna. Gołym okiem tego nie zobaczymy, jednak są to nieodłączne i bardzo ważne elementy stadionu. Na boisku została rozłożona ostatnia warstwa humusu przed położeniem trawy w rolce. Wykonano również odwodnienie liniowe bieżni

Budynek szatniowo-sanitarny jest w stanie surowym otwartym i nabiera już kształtów założonych w projekcie. Została też wybrana kolorystyka elewacji zewnętrznej budynków oraz kafle podłogowe i ścienne wykończenia wnętrz pomieszczeń budynku – uzupełnia Alicja Mesjasz.

Remont stadionu lekkoatletycznego ruszył w sierpniu ubiegłego roku. Inwestycja będzie kosztować ponad 32 mln zł, a wykona ją wyłoniona w przetargu firma Tamex Obiekty Sportowe z Warszawy.

Stadion lekkoatletyczny RCS znajdujący się obok hali przy ul. Odrodzenia zostanie zmodernizowany, podobnie jak trybuny, powstanie nowe zaplecze socjalno-szatniowe oraz infrastruktura techniczna. W miejscu starego stadionu powstanie arena lekkoatletyczna, na której znajdą się: boisko z trawy naturalnej, osiem torów z nawierzchni syntetycznej, urządzenia lekkoatletyczne przeznaczone m.in. do pchnięcia kulą, rzutu dyskiem, rzutu młotem i rzutu oszczepem. W bezpośrednim sąsiedztwie stadionu będzie bieżnia rozgrzewkowa wraz ze skocznią do skoku w dal i trójskoku.

Trwają prace remontowe na stadionie. /Fot. UM Lubina

Tagi