Ładowanie

Lubin: Starzyński odchodzi z Zagłębia

Redakcja tuDolnySlask.info 9 czerwca, 2023

32-letni pomocnik Filip Starzyński wraz z końcem czerwca odchodzi z Zagłębia Lubin. Miedziowi nie przedłużą wygasającej umowy zawodnika.

– Po ośmiu sezonach nadszedł koniec etapu kariery Filipa Starzyńskiego w naszym Klubie. Kariery, podczas której Filip rozegrał dla Zagłębia blisko 250 spotkań, został najskuteczniejszym strzelcem w historii Miedziowych, a także kapitanem. Przez tak długi okres był liderem naszego zespołu i dobrym nauczycielem dla młodych zawodników, którzy mogli podpatrywać jego grę. Filip, dziękujemy i pamiętaj, że w Lubinie zawsze będziesz mile widziany – powiedział Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A., Michał Kielan. 

– Po prowadzonych rozmowach Filip Starzyński nie zdecydował się na przyjęcie umowy zaproponowanej przez Klub, w efekcie czego doświadczony pomocnik po wielu latach żegna się z Zagłębiem. Dla Filipa był to niewątpliwie udany czas, w którym niejednokrotnie udowadniał swoją wartość na boisku. Zawsze jednak przychodzi moment pożegnania, a jestem przekonany, że Filip zostanie dobrze zapamiętany przez wszystkich kibiców Zagłębia. Figo, dziękujemy i życzymy powodzenia w dalszej karierze – zakończył Dyrektor Pionu Sportowego, Piotr Burlikowski.

Filip Starzyński trafił do KGHM Zagłębia Lubin 27 stycznia 2016 na zasadzie wypożyczenia z belgijskiego KSC Lokeren. Po znakomitej rundzie wiosennej, w której popularny Figo w koszulce lubińskiego Klubu strzelił trzy gole i zanotował dziesięć asyst, zdecydowano się na wykup utalentowanego pomocnika. W koszulce Miedziowych rozegrał aż 234 spotkania, w których 56 razy trafiał do siatki i zanotował 53 ostatnie podania. Ponadto, Filip będąc piłkarzem Miedziowych, pojechał razem z reprezentacją Adama Nawałki na Mistrzostwa Europy w 2016 roku.

źrodło: zaglebie.com

CZYTAJ WIĘCEJ:  Śląsk ruszył ze sprzedażą biletów na Górnika i oferuje kibicom niezwykłą promocję!