-3.6 C
Wrocław
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Lubin: Trwa demontaż wiaduktu przy ul. Spacerowej

WARTO PRZECZYTAĆ

Rozpoczęto demontaż płyty pomostowej, a w kolejnym etapie zdemontowane zostaną podpory pośrednie i przyczółki wiaduktu. Tym samym w ciągu kilku najbliższych tygodni wiadukt przy ulicy Spacerowej przestanie istnieć.

Trwają prace rozbiórkowe wiaduktu przy ul. Spacerowej. /Fot. UM Lubin

Demontaż płyty pomostowej będzie prowadzony stopniowo poprzez „rozgryzanie” i kruszenie płyt betonowych przy użyciu koparek gąsienicowych. Aby zabezpieczyć istniejącą nawierzchnię przy ulicy Zielonogórskiej, firma usypała specjalne „poduszki” piaskowe na całej szerokości jezdni.

Ważna inwestycja

Demontaż podpór pośrednich i przyczółków prowadzony będzie sukcesywnie za rozbiórką płyty pomostowej przy użyciu koparki gąsienicowej wyposażonej w gryzak do betonu oraz młot hydrauliczny. W dalszej kolejności nastąpi rozbiórka nasypów drogowych.

Wrocławska firma Pro-Tra Buidling, która wygrała przetarg ma 13 miesięcy na realizację inwestycji. Nie oznacza to jednak, że Zielonogórska będzie zamknięta przez cały ten czas, utrudnienia będą bowiem dopasowywane do etapu robót. W pierwszej kolejności wykonawca zbuduje rondo, żeby jak najszybciej udrożnić w tym miejscu ruch. Potem dopiero będzie przebudowywana ulica Spacerowa i wykonywane roboty instalacyjne.

Przebudowa ul. Spacerowej to inwestycja, która poprawi układ komunikacyjny w Lubinie. Zamiast wysłużonego wiaduktu nad ul. Zielonogórską pojawi się turbinowe rondo ze ścieżką rowerową i aktywnymi przejściami dla pieszych.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI