Ładowanie

Lubin: W biały dzień okradli dom w budowie. Wpadli na gorącym uczynku

16 maja, 2024

W biały dzień okradli dom w budowie. Sprawcom grozi do 10 lat pozbawienia wolności. /Fot. UM Lubina

Lubińscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn i jedną kobietę w momencie, kiedy akurat demontowali sanitariaty i elektrykę w budowanym domu w Lubinie. Straty wyceniono na 32 tysiące złotych.

Szajka, myśląc, że nie zwróci na siebie uwagi w dzień, wyłamała drzwi wejściowe, a następnie wewnątrz budynku demontowali instalacje sanitarną i elektryczną, którą przygotowywali do wyniesienia. O podejrzeniu włamania do domu policję powiadomił właściciel nieruchomości, po tym, jak sam otrzymał taką informację od osoby trzeciej.

Złapani na gorącym uczynku

Przybyli na miejsce mundurowi przyłapali na gorącym uczynku kobietę i dwóch mężczyzn w wieku od 24 do 32 lat. Zaskoczeni interwencją policjantów włamywacze prosili jeszcze właściciela, aby ten nie zgłaszał włamania – w zamian oni posprzątają mu posesję – informuje asp. sztab. Krzysztof Pawlik, zastępca oficera prasowego KPP Lubin. – Pokrzywdzony, widząc zniszczenia, wycenił je na kwotę 32 tysięcy złotych i nie przystał na propozycję przestępców – dodaje.

Konsekwencje

Podejrzani – wszyscy pochodzący z Lubina – trafili do policyjnej celi. Za kradzież z włamaniem grozi im do 10 lat więzienia oraz obowiązek naprawienia szkody.

W zapobieganiu włamaniom bardzo ważna jest pomoc sąsiadów. Dlatego też policjanci apelują o zwracanie uwagi na posesje, mieszkania i piwnice nie tylko swoje, ale również sąsiadów. W przypadku zauważenia czegoś niepokojącego, np. nieznajomej osoby obserwującej mieszkanie lub kręcącej się po okolicy należy natychmiast nawiązać kontakt z policją – radzi asp. sztab. Pawlik.