6.9 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

Lubin: W parku szykują się na wiosnę

WARTO PRZECZYTAĆ

W powietrzu powoli czuć już wiosnę, a mieszkańcy są coraz bardziej spragnieni spacerów i przebywania na łonie natury. Do rozpoczęcia nowego sezonu szykuje się też park Leśny wraz z parkiem Linowym.

Kończymy prace przy uzupełnieniu „okopu frontu wschodniego” oraz przebudowujemy okop drewniany – informuje Joanna Kulik z Muzeum Historycznego w Lubinie.W jednym przypadku używamy podarowanej nam wierzby energetycznej. W drugiej są to belki z rozbiórki, pocięte przez nas na grube deski. Zaimpregnowane zostały one od strony ziemi, opalone na zewnątrz. Ponadto od strony styku z ziemią umieściliśmy izolacje. Te prace musieliśmy wykonać w pierwsze kolejności, ponieważ te okopy wykonane są z drewna i gałęzi – dodaje.

Okopy frontu wschodniego. /Fot. UM Lubina

Dodatkowo trwają prace nad kilkoma nowymi miejscami, gdzie umieszczone będą nowe wystawy. Prace nad nimi będą uzależnione od pogody.

Pracownicy muzeum powoli zbliżają się też do zakończenia prac przy ścieżce dydaktyczno-historycznej Wielka Wojna 1914-1918. – Myślimy, że do 28 czerwca przyszłego roku będzie ukończona w całości – podsumowuje Joanna Kulik.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI