Ładowanie

Lubin: Za skandaliczny wpis na Facebooku, Zarząd OSP w Tymowej wydalił strażaka z jednostki

18 maja, 2024

Zarząd OSP wydalił jednego ze strażaków. Powód? Skandaliczny wpis na Facebooku. /Fot. UM Lubina

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Tymowej podjął decyzję o usunięciu jednego z członków swojej jednostki. Powodem jest haniebny, zdaniem strażaków, wpis w mediach społecznościowych.

Tuż po jednej z niedawnych akcji gaśniczych w Ścinawie strażak OSP w Tymowej dał wyraz swojemu niezadowoleniu, umieszczając kontrowersyjny post na swoim profilu facebookowym.

Co za gnom tam siedzi na punkcie w Lubinie że nas wzywa do reanimacji menela w scinawie ( szczesliwie jednego menela mniej) a teraz scinawe do lasu co się pali między tymowa a skladowice? – czytamy (pisownia oryginalna – przyp. red.).

 

Wpis wywołał falę komentarzy, z których większość, delikatnie rzecz ujmując, nie podzielała zdania autora.

Sam zainteresowany również skomentował swoją wypowiedź:

Psa nazywam psem, kurę kurą a menela menelem. Stwierdzam jedynie fakt nikogo nie obrażam. A gdy dyskusja osiąga pewne stadium zwykle przeciwna strona nie mając nic interesującego do dodania obraża mnie nazywając takim i innym i od razu sugerują terapię. Trochę jestem rozczarowany. Schematy dyskusji wyniesione z podstawówki. (pisownia oryginalna – przyp. red.).

Stanowisko Zarządu

Do sprawy odniósł się też zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Tymowej, który w wydanym oświadczeniu poinformował, że skreśla strażaka z listy członków jednostki.

Wypowiedzi tego typu nie są godne postawy strażaka i szkodzą wizerunkowi naszej jednostki. Zarząd oraz druhowie ubolewają nad taką postawą i pragną zaznaczyć, że życie ludzkie jest najwyższą wartością – czytamy w treści oświadczenia.

Tagi