Wrocław
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Lubin: Zagłębie podzieliło się punktami z Lechem

WARTO PRZECZYTAĆ

Niedzielne spotkanie 4. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy KGHM Zagłębiem Lubin a Lechem Poznań zakończyło się remisem 1:1. Wynik meczu otworzył Łukasz Łakomy, a do wyrównania z rzutu karnego doprowadził Mikael Ishak.

Wyjściowa jedenastka KGHM Zagłębia Lubin na mecz z mistrzem Polski nieco różniła się od tej, która tydzień temu wybiegła na spotkanie z Piastem Gliwice. Z lewej strony bloku defensywnego Gurama Giorbelidze zastąpił Mateusz Bartolewski, natomiast za zawieszonego Tornike Gaprindashviliego na skrzydle zagrał Cheikhou Dieng.

Obie bramki w tym pojedynku padły dopiero w drugiej połowie. W 58. minucie Miedziowi, po serii wcześniejszych ataków, dopięli swego. Łukasz Łakomy zabrał się z piłką i zdecydował się na mocny strzał z okolic 25 metra, z którym nie poradził sobie stojący między słupkami Filip Bednarek.

Niestety, radość zespołu z Lubina nie trwała zbyt długo, bowiem 6. minut później Kacper Bieszczad faulował w polu karnym biegnącego do piłki Amarala, przez co sędzia Frankowski wskazał na wapno. Z jedenastu metrów nie pomylił się kapitan Kolejorza Mikael Ishak, doprowadzając do remisu i tym samym ustalając wynik tego pojedynku.

W samej końcówce podopieczni Piotra Stokowca przycisnęli poznański zespół, wyraźnie spychając Lecha do defensywy, lecz nie przełożyło się to na klarowne sytuacje podbramkowe.

KGHM ZAGŁĘBIE LUBIN 1-1 LECH POZNAŃ

Bramki: Łukasz Łakomy 58 – Mikael Ishak 66 (k)

KGHM Zagłębie: 89. Kacper Bieszczad – 2. Bartosz Kopacz, 5. Aleks Ławniczak, 4. Jarosław Jach, 77. Mateusz Bartolewski – 26. Kacper Chodyna (87, 11. Arkadiusz Woźniak), 6. Tomasz Makowski, 99. Łukasz Łakomy (87, 21. Tomasz Pieńko), 18. Filip Starzyński (75, 20. Marko Poletanović), 29. Cheikhou Dieng (76, 16. Adam Ratajczyk) – 15. Martin Doležal (68, 17. Szymon Kobusiński).

Lech: 35. Filip Bednarek – 2. Joel Pereira, 44. Alan Czerwiński, 20. Maksymilian Pingot, 3. Barry Douglas – 14. Heorhij Citaiszwili (63, 21. Michał Skóraś), 22. Radosław Murawski (62, 30. Nika Kwekweskiri), 6. Jesper Karlström, 7. Afonso Sousa (63, 24. João Amaral), 23. Kristoffer Velde (79, 11. Filip Marchwiński) – 9. Mikael Ishak (76, 17. Filip Szymczak).

żółte kartki: Kopacz – Karlström.

sędziował: Bartosz Frankowski.