-4.1 C
Wrocław
niedziela, 5 lutego, 2023

Lubin: Zapadła decyzja o wybudowaniu inkubatora nowych technologii

WARTO PRZECZYTAĆ

Powiat lubiński do spółki z województwem dolnośląskim chcą utworzyć ośrodek, w którym miejsce mają znaleźć firmy z branży nowych technologii. Taką jednogłośną decyzję podjęli na ostatniej sesji radni powiatu.

Wkład powiatu do nowo tworzonej spółki to warte blisko 2,7 mln zł tereny w bezpośrednim sąsiedztwie Aeroklubu Zagłębia Miedziowego. Początkowo wybudowaniem w Lubinie inkubatora nowych technologii zainteresowana była Politechnika Wrocławska, która jednak z pomysłu się wycofała. W związku z tym powstałą koncepcję przejął powiat, który postanowił poszukać partnera do zrealizowania powyższej inwestycji. Regionalne Centrum Rozwoju i Edukacji (RCRiE) będzie powiatową spółką, której działalność ma wspierać samorząd województwa.

Zarząd powiatu uzasadnia cały projekt tym, że kreowanie dobrych warunków do rozwoju przedsiębiorczości jest jednym z zadań statutowych samorządu. Współpraca z województwem i fakt, że miasto też tworzy podobne ośrodki może znacznie ułatwić stworzenie miejsca przyjaznego nowemu biznesowi.

Rozwój firm działających w obszarze nowych technologii jest wpisany w strategię całego regionu.

Termin rozpoczęcia działalności RCRiE nie został wskazany w uchwale rady powiatu, ale zgoda radnych umożliwia już opracowanie aktu założycielskiego spółki i powołanie jej władz wykonawczych.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI