Ładowanie

Lubin: Zatrzasnęła dziecko w samochodzie. Interweniowała policja

29 września, 2023

Kobieta przez przypadek zatrzasnęło dziecko w samochodzie. /Fot. UM Lubina

Zapięła dziecko w foteliku w samochodzie, a kluczyki zostawiła na siedzeniu. Niefortunnie drzwi samochodu nagle się zamknęły. Zrozpaczona kobieta zadzwoniła na policję.

Około godziny 14 dyżurny lubińskiej policji otrzymał zgłoszenie od zrozpaczonej kobiety, która przekazała, że na jednym z parkingów w Ścinawie przez nieuwagę zatrzasnęła w aucie swoje trzyletnie dziecko, które wcześniej zapięła w fotelik bezpieczeństwa – informuje aspirant sztabowy Sylwia Serafin, oficer prasowy lubińskiej policji.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdecydowali się wybić szybę w samochodzie. Na szczęście dziecku nic się nie stało. Wystraszona dziewczynka trafiła w objęcia mamy.

Kiedy było już po wszystkim, funkcjonariusze ustalili przebieg sytuacji. Kobieta otworzyła auto i kluczyki położyła na fotelu. Po umieszczeniu córeczki w foteliku, chciała usiąść za kierownicą samochodu. W tym momencie drzwi pojazdu zamknęły się, dodatkowo zatrzaśnięte przez centralny zamek. W środku zostało dziecko. W tym przypadku doszło do przypadkowego zatrzaśnięcia dziecka w samochodzie. Pomimo zakończenia lata, na zewnątrz nadal są wysokie temperatury. W chwili zdarzenia było blisko 30 stopni Celsjusza – mówi aspirant sztabowy Serafin. – Pamiętajmy, aby nawet na moment nie zostawiać w samochodzie dzieci i zwierząt. Wnętrze samochodu rozgrzewa się bardzo szybko i panuje w nim temperatura znacznie wyższa niż ta na zewnątrz. Wyjście nawet na chwilę, może narazić pozostawionego w aucie pasażera na utratę zdrowia, a w skrajnych przypadkach nawet życia – dodaje.

Tagi