6.9 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

Lubinianin w fazie pucharowej na Mistrzostwach Świata w Bilard

WARTO PRZECZYTAĆ

W fazie pucharowej zostało siedmiu Polaków, w tym reprezentant Dolnego Śląska. Konrad Juszczyszyn, zawodnik klubu Baribal Zagłębie Lubin pozostaje niepokonany. Bilardowe zmagania w Targach Kielce potrwają do 5 lutego.

Mieszko Fortuński niestety odpadł z dalszej gry. Fot. Matchroom Pool

Za nami drugi dzień Mistrzostw Świata w Bilard, które rozgrywają się w Targach Kielce. Do fazy pucharowej Mistrzostw Świata w Bilard 9-bil rozgrywanych w Kielcach zakwalifikowało się siedmiu Polaków. Stawką turnieju jest nie tylko tytuł najlepszego bilardzisty globu, ale również duże pieniądze. Łączna pula nagród to ponad 1,5 miliona złotych.

Zawodnik z Lubina z dwoma zwycięstwami

Na starcie mistrzostw świata zameldowało się 128 sportowców. Po dwóch dniach rundy kwalifikacyjnej w dalszej grze pozostała już tylko połowa, która w piątek przystąpi do fazy pucharowej. Aby się tu dostać, trzeba było wygrać dwa spotkania. W ten sposób do kolejnej rundy przeszedł Konrad Juszczyszyn, grający dla klubu Baribal Zagłębie Lubin.

W piątek jego rywalem będzie Marokańczyk, Nguyen Anh Tuan. Ta rywalizacja wystartuje o 14.00. Niestety z dalszej gry odpadł klubowy kolega Juszczyszyna, Mieszko Fortuński.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI