9.2 C
Wrocław
sobota, 25 marca, 2023

Łucja Kuriata wraca do #VolleyWrocław

WARTO PRZECZYTAĆ

#VolleyWrocław rozpoczyna przedstawianie drugiej połowy składu na sezon 2022/2023 od środkowych. Pierwszą siatkarką na tej pozycji reprezentującą wrocławski klub w Tauron Lidze będzie Łucja Kuriata. 22-latka powraca do dolnośląskiej ekipy po dwóch sezonach spędzonych w UJ CM 7r Solna Wieliczka.

Łucja Kuriata to środkowa, która we wrocławskim klubie zjawiła się jeszcze jako gimnazjalistka. Pod czujnym okiem trenera Andrzeja Krowiaka i trenerki Anety Walasek, a następnie trenerów Rafała Błaszczyka i Jarosława Tęsiorowskiego rozwijała swoje umiejętności. W sezonie 2015/2016 zdobyła dwa medale mistrzostw Polski – srebro kadetek i brąz juniorek. Dwa lata później dołożyła do tej kolekcji kolejny srebrny krążek, zostając wicemistrzynią kraju w kategorii juniorki.

W sezonie 2019/2020 dostała szansę dołączenia do seniorskiego zespołu #VolleyWrocław, z którym zadebiutowała na parkietach ówczesnej Ligi Siatkówki Kobiet. Kuriata wystąpiła w sumie w dwóch meczach, jednak zdobycie pierwszego punktu w ekstraklasie dopiero przed nią.

Ostatnie dwa lata 22-letnia środkowa, mierząca 186 cm wzrostu, spędziła w pierwszoligowym zespole z Wieliczki. Tam była podstawową zawodniczką i w minionym sezonie wystąpiła we wszystkich 26 meczach Solnej. Zdobyła w nich łącznie 183 punkty, w tym 95 atakiem, 19 zagrywką i 69 blokiem.

– Cieszę się z ponownie nawiązanej współpracy w nadchodzącym sezonie z moim klubem macierzystym, czyli #VolleyWrocław. Wiem, że najbliższy sezon będzie dobrze zainwestowanym czasem we własny rozwój i zakończę go z jeszcze większym bagażem doświadczenia. Wracając do Wrocławia domyślam się, że trenerzy mają już na mnie jakiś pomysł, a ja zrobię wszystko co w mojej mocy, aby ich plany związane z moją osobą zostały zrealizowane w stu procentach – o powrocie do Wrocławia mówi Łucja Kuriata.

– Do naszej drużyny po dwóch latach wraca Łucja Kuriata. W ostatnich sezonach zagrała na parkiecie pierwszej ligi, gdzie była jedną z czołowych środkowych i zdobywała cenne doświadczenie. Bardzo cieszę, że kolejna wychowanka pojawi się w zespole na nowy sezon i będzie ważnym jego ogniwem – mówi Jacek Grabowski, prezes Volleyball Wrocław S.A.

Zobacz również:  Nowa inwestycja na Ołtaszynie. Jej celem jest poprawa bezpieczeństwa dzieci

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI