9.9 C
Wrocław
wtorek, 21 marca, 2023

Luis Mata piłkarzem Zagłębia

WARTO PRZECZYTAĆ

Portugalski obrońca Luis Mata zasilił szeregi Zagłębia Lubin. 25-latek parafował umowę, która obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku.

Luis Mata zaczynał w FC Porto

Luís Mata urodził się 6 lipca 1997 roku w Porto. W swojej rodzinnej miejscowości stawiał pierwsze piłkarskie kroki, szkoląc się w akademii FC Porto. Lewy obrońca będąc zawodnikiem swojego macierzystego klubu, dwukrotnie został wypożyczony – najpierw do Portimonense SC, a następnie hiszpańskiego zespołu FC Cartagena.

Do Zagłębia z Pogoni Szczecin

Latem 2020 roku Mata trafił do Polski, związując się kontraktem z Pogonią Szczecin. W barwach Portowców rozegrał łącznie 69 spotkań, które okrasił pięcioma asystami.

Kiedy dowiedzieliśmy się, że jest możliwość pozyskania Luisa Maty, nie wahaliśmy się ani chwili. Zawodnik, który wyróżniał się na boiskach ekstraklasy, wyraził chęć grania u nas. Uznaliśmy, że chcemy, żeby ten zawodnik do nas dołączył i bardzo się cieszę, że zakontraktowaliśmy Luisa i tym samym mamy bardzo poważne wzmocnienie

powiedział Dyrektor Pionu Sportowego Piotr Burlikowski

Warto również dodać, że nowy nabytek Miedziowych ma na swoim koncie ponad 50 występów w młodzieżowych kadrach Portugalii.

Bardzo się cieszę, że dołączyłem do Zagłębia. Grałem już kiedyś w Lubinie i wiem, że są tu świetni kibice, którzy nam pomogą. Jestem bardzo zmotywowany, aby zacząć już treningi z całym zespołem. Chciałbym pomóc Zagłębiu w odnoszeniu zwycięstw w kolejnych meczach

dodał Luís Mata

źródło: zaglebie.com

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI