Ładowanie

Mak Sexton nowym rozgrywającym Panthers Wrocław

15 lipca, 2023

 

Na półmetku sezonu zasadniczego European League of Football w składzie Panthers Wrocław doszło do dużych zmian. Zespół zasilił nowy amerykański rozgrywający oraz pięciu krajowych zawodników.

Transferowa ofensywa

Za Panthers Wrocław trudny mecz wyjazdowy w Hamburgu. Wrocławianie okupili spotkanie z Sea Devils problemami ze zdrowiem podstawowego rozgrywającego – Matthew Vitale, który w związku z urazem trafił na listę IR (kontuzjowani rezerwowi). Jego miejsce w zespole zajmie inny Amerykanin – Mak Sexton. Nowy quarterback Panthers Wrocław ma za sobą grę w uczelnianych zespołach Pittsburg State Gorillas i IUP Crimson Hawks.

– Jestem bardzo podekscytowany dołączeniem do Panthers Wrocław i możliwością wsparcia drużyny w trwającym sezonie. Wrocław to piękne miasto z wieloma tytułami na koncie. Chcę stać się częścią tej świetnej organizacji i wspólnie ciężko pracować na miano topowej drużyny w Europie – mówi Sexton.

Roster Panthers Wrocław został uzupełniony także przez pięciu krajowych zawodników. Do „Panter” dołączyli świeżo upieczeni mistrzowie Polski z Lowlanders Białystok – Maciej Jabłoński (DB) oraz Mateusz Samczuk (OL). Obaj z nich zostali wybrani najlepszymi zawodnikami minionego sezonu Polskiej Futbol Ligi na swoich pozycjach. Samczuk powinien być doskonale znany wrocławskim kibicom, ponieważ reprezentował barwy Panthers Wrocław już w poprzednim sezonie. Do zespołu dołączyli także dwaj gracze Jaguars Kąty Wrocławskie – Witold Gajewski ogłoszony najlepszym rozgrywającym PFL oraz defensywny liniowy Marcin Pryjma. Dodatkowo skład wrocławian zasilił także reprezentant Polski – Mateusz Dzioban, który do tej pory występował na pozycji DB w Fehervar Enthroners.