9.2 C
Wrocław
sobota, 25 marca, 2023

Mała Lady Punk dołączyła do wrocławskich krasnali

WARTO PRZECZYTAĆ

Zespół Lady Pank podczas odsłonięcia krasnala na 40-lecie kariery. /fot. mat. pras UM Wrocław


Wrocław pamięta o Lady Pank. Z okazji 40-lecia legendy polskiego rocka, w miejscu kultowego Jazz Klubu Rura, odsłonięto krasnala Mała Lady Punk.

 
W sobotę, 25 czerwca 2022 r. z okazji 40-lecia zespołu Lady Pank, na Łaziennej odsłonięto nowego wrocławskiego krasnala – Mała Lady Punk. Dla liderów zespołu: Jana Borysewicza i Jan Panasewicza to była wzruszająca chwila.
– Najbardziej mnie cieszy, że zespół istnieje i gra nam się świetnie. A to miejsce jest dla mnie wyjątkowe. Doskonale pamiętam klub Rura, poznałem tutaj znakomitych muzyków. A Wrocław z tamtych czasów to słynny Pałacyk, Rura i inne klubu muzyczne. Wszystko razem było tak twórcze, że nie wyobrażałem sobie, by nie założyć zespołu – Jana Borysewicza, Lady Pank.
Jacek Pluta, z-ca dyr. Departamentu Spraw Społecznych UM we Wrocławiu przypomniał piątkowy (25 czerwca 2022 r.) koncert Lady Pank we Wrocławiu, podczas którego prezydent Wrocławia Jacek Sutryk wręczył Janowi Borysewiczowi symboliczny klucz do miasta.

Jan Borysewicz z krasnalem Mała Lady Punk. /Fot. mat. pras. UM Wrocław


– Prezydent honoruje w ten sposób ludzi związanych z miastem i to jest dowód wdzięczności nas wrocławian dla tych, którzy współtworzyli historię Wrocławia – Jacek Pluta, z-ca dyr. Departamentu Spraw Społecznych UM we Wrocławiu.
Mała Lady Punk to pierwszy singel zespołu Lady Pank. Utwór skomponował Jan Borysewicz, a tekst napisał Andrzej Mogielnicki, który opisał w utworze zjawisko groupies.

Lady Pank podczas odsłonięcia pamiątkowego krasnala Mała Lady Punk. /Fot. Mat. pras. UM Wrocław

Mat. pras. UM Wrocław

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI