Ładowanie

Mała żyrafka z wrocławskiego Zoo otrzymała imię. Poznajcie Nadirę!

13 maja, 2024

Fot. ZOO Wrocław.

Wrocławskie Zoo ogłasza imię swojej najnowszej gwiazdy – młodej żyrafki siatkowanej urodzonej 3 kwietnia. Internauci wzięli udział w głosowaniu i wybrali dla niej imię, które nie tylko odzwierciedla jej wyjątkowość, ale również kultywuje afrykańskie korzenie rodziny żyraf.

Nadira — to imię, które internauci nadali najmłodszej żyrafie, mieszkającej w Zoo Wrocław. To afrykańskie słowo oznaczające „rzadka” lub „szlachetna”, idealnie oddające zarówno unikalność, jak i majestatyczność żyrafy. Rozstrzygnięcie było klarowne – aż 2600 osób oddało głos na propozycję imienia Nadira, zostawiając pozostałe w tyle.

Historia narodzin Nadiry była niespodzianką dla personelu zoo. Choć opiekunowie zauważyli, że mama Nadiry, Nala, była w ciąży, brzuch nie wydawał się duży, a sutki nie były znacząco powiększone, co sugerowało, że do porodu jest jeszcze trochę czasu. Jednak mała Nadira pojawiła się na świat 3 kwietnia, gotowa na eksplorację świata. Jak na prawdziwą żyrafę przystało, zaczęła chodzić krótko po porodzie. Do tej pory rozwija się zdrowo i prężnie.

Tagi