Ładowanie

Przy ul. Świdnickiej, obok przejścia podziemnego stanął nowy Wrocławski Krasnal - Gryfosław.

Mamy nowego krasnala we Wrocławiu. Oto Gryfosław

6 czerwca, 2023

Przy ul. Świdnickiej, obok przejścia podziemnego stanął nowy Wrocławski Krasnal - Gryfosław. Krasnal Gryfosław, fot. Biuro Zarządu Zachodnia Izba Gospodarcza – Pracodawcy i Przedsiębiorcy

Przy ul. Świdnickiej, obok przejścia podziemnego stanął nowy Wrocławski Krasnal. Gryfosław powstał w ramach podziękowania dla przedsiębiorców Dolnego Śląska, którzy pomagali uchodźcom wojennym z Ukrainy.

Odsłonięcie Krasnala Gryfosława, fot. Biuro Zarządu Zachodnia Izba Gospodarcza – Pracodawcy i Przedsiębiorcy

W poniedziałek 5 czerwca przy ul. Świdnickiej 13 nastąpiło odsłonięcie nowego wrocławskiego krasnala – Gryfosława, który trzyma statuetkę Dolnośląskiego Gryfa. W uroczystym odsłonięciu rzeźby wzięli udział:

  • prof. dr hab. Andrzej Kaleta, Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu i Przewodniczący Kapituły,
  • Andrij Deszczyca, dyplomata, politolog, były ambasador Ukrainy w Polsce, laureat Nagrody Jana Nowaka-Jeziorańskiego,
  • Jarosław Obremski, Wojewoda Dolnośląski,
  • Krzysztof Maj, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego,
  • Bartłomiej Ciążyński, Wiceprezydent Wrocławia,
  • Jurij Tokar, Konsul Generalny Ukrainy we Wrocławiu
  • Grzegorz Dzik, Prezes Zarządu Impel – Grupa Impel., Przewodniczący Rady Zachodniej Izby Gospodarczej – Pracodawcy i Przedsiębiorcy.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Krasnal Gryfosław, fot. Biuro Zarządu Zachodnia Izba Gospodarcza – Pracodawcy i Przedsiębiorcy

Krasnal przypomina o pomocy okazanej uchodźcom

Gryfosław jest upamiętnieniem Nagrody, którą decyzją Kapituły Konkursu Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza, otrzymali Mieszkańcy i Przedsiębiorcy Dolnego Śląska podczas Gali Dolnośląskich Gryfów w październiku 2022 roku. W obliczu agresji Rosji na Ukrainę wiele dolnośląskich firm, instytucji rządowych, samorządowych oraz mieszkańców Dolnego Śląska okazało wsparcie swoim sąsiadom.

To była niezwykła chwila w dziejach naszego miasta. Chwila kiedy budujemy się jako społeczeństwo i ludzie. Kiedy biznes, samorząd i zwykli obywatele jednoczą się w imię wartości –  mówił Grzegorz Dzik, przewodniczący Rady Zachodniej Izby Gospodarczej.

Bez tej pomocy trudno by nam było stawić czoła agresji, we Wrocławiu czujemy się jak w domu, i wierzę, że pamięć która zostaje w naszych sercach będzie służyć przyjaźni i pojednaniu Polski i Ukrainy. Ten krasnal będzie dalszym pokoleniom przypominał o tej przyjaźni – powiedział Andrij Deszczyca, były ambasador Ukrainy w Polsce, laureat Nagrody Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Krasnal będzie nam przypominał o naszej pomocy, o tym, że warto pomagać i współpracować. Mam nadzieję, że Gyrfosław stanie się też inspiracją dla przedsiębiorców by angażować się społecznie i wspólnie czuć odpowiedzialność – skomentował Bartłomiej Ciążyński, wiceprezydent Wrocławia.

Tagi