Ładowanie

Rzeka Widawa

Mamy wykonawcę kładki nad Widawą. Zakończenie inwestycji już w przyszłym roku

17 maja, 2024

Rzeka Widawa Fot. Prezydent Wrocławia Jacek Sutry, facebook

Nad Widawą powstanie kładka, która spełni wiele funkcji. Komunikacyjną, turystyczną i rekreacyjną. Miasto wybrało już wykonawcę tego zadania. 

Miasto wyłoniło wykonawcę nowej kładki przy ujściu Widawy do Odry. Będzie ona służyć zarówno rowerzystom jak i pieszym oraz stworzy potencjał dla rozwoju turystycznego tego obszaru. Kładka będzie mieć 40 metrów długości i 3 metry szerokości.  

Zadanie obejmie przygotowanie projektów wykonawczych, gdyż projekt budowlany tej inwestycji jest już gotowy. Dodatkowo, firma realizująca zadanie wybuduje kładkę oraz najazdy na nią o długości ok. 100 metrów. To dzięki nim powstanie połączenie z drogami leśnymi od strony Wrocławia, a więc lasu Lesickiego i fragmentu lasu Rędzińskiego oraz z Paniowicami w gminie Oborniki Śląskie. 

Kładka przede wszystkim pomnoży możliwości rekreacyjne w naszym mieście i pozwoli jego mieszkańcom dotrzeć choćby nad kąpielisko Kopalnia. 

W latach 80. ubiegłego stulecia istniała w tym miejscu przeprawa, która łączyła dwa brzegi rzeki Widawy. Nadszedł więc czas, aby na nowo ożywić to miejsce. 

Inwestycja dofinansowana jest z Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska  (2021-2027). Od podpisania umowy, wykonawca będzie mieć 13 miesięcy na zrealizowanie tego zadania. 

To jednak nie koniec planowanych w tym regionie inwestycji. Wkrótce miasto ogłosi przetarg na projekt budowlany prawie 5 km ciągu pieszo-rowerowego w lesie Rędzińskim od ul. Żużlowców do Widawy.

Zobacz także: Prezydent Sutryk odwiedził Sołtysowice. Nad problematycznym przejazdem powstanie wiadukt.

 

Tagi