7.7 C
Wrocław
środa, 22 marca, 2023

Marcin Grygowicz trenerem Śląska II Wrocław

WARTO PRZECZYTAĆ

Nowym trenerem Śląska II Wrocław został Marcin Grygowicz! Szkoleniowiec wraca do stolicy Dolnego Śląska po roku przerwy. 

Jako zawodnik, Grygowicz dwukrotnie zdobywał mistrzostwo Polski ze Śląskiem Wrocław w latach 1993 i 1994. W karierze trenerskiej najpierw prowadził młodzieżowe drużyny WKS-u w latach 2003-2006. Największym sukcesem w trakcie tamtego okresu był brązowy medal mistrzostw Polski juniorów w 2006 roku.

Następnie po 13 latach Grygowicz wrócił do Wrocławia i od 2019 roku pełnił rolę asystenta trenera. W sezonie 2020-21 wspólnie z zespołem zdobył brązowy medal Energa Basket Ligi.  Kolejnym krokiem w jego trenerskiej karierze było objęcie pierwszoligowego Weegree AZS-u Politechnika Opolska. Po epizodzie w Opolu, wraca do stolicy Dolnego Śląska, by pełnić rolę trenera drugiego zespołu WKS-u. Szkoleniowiec związał się z klubem rocznym kontraktem.

– Po rozmowie z prezesem byłem zdecydowany na powrót do Śląska. Projekt, jaki jest tutaj nieustannie rozwijany to coś, w co zawsze wierzyłem. Celem zawsze jest zwycięstwo. Tego będę starał się uczyć moich zawodników. Mają być zawsze gotowi, a do tego rozwijać się jako ludzie i sportowcy. Kadra zespołu jest szeroka, mamy uzdolnionych i doświadczonych zawodników. To idealna mieszanka, która pozwoli stawać się coraz lepszym zespołem z miesiąca na miesiąc – mówi Grygowicz.

Drugi zespół WKS-u rozpoczyna przygotowania do nadchodzącego sezonu z nową energią. Oprócz trenera, wkrótce ogłosimy także nowych zawodników, którzy dołączą do składu. Po dwóch latach kończy się również współpraca z dotychczasowym sponsorem tytularnym zespołu, TBS Wrocław.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI