Ładowanie

25 sierpnia na Politechnice Wrocławskiej rozpoczną się 37. Międzynarodowe Mistrzostwa w Grach Matematycznych i Logicznych

Matematyczne mistrzostwa świata po raz pierwszy na PWr

admin 23 sierpnia, 2023

25 sierpnia na Politechnice Wrocławskiej rozpoczną się 37. Międzynarodowe Mistrzostwa w Grach Matematycznych i Logicznych fot. Politechnika Wrocławska

25 sierpnia na Politechnice Wrocławskiej rozpoczną się 37. Międzynarodowe Mistrzostwa w Grach Matematycznych i Logicznych. W rozgrywkach weźmie udział blisko 400 zawodników i zawodniczek z dwunastu krajów.

fot. Politechnika Wrocławska

W tym roku Międzynarodowe Mistrzostwa w Grach Matematycznych i Logicznych po raz pierwszy w historii odbędą się w Polsce. Wcześniej wydarzenie organizowane było w Paryżu, jednak od dwóch lat lokalizacja finałowych zmagań jest ruchoma. Z ubiegłorocznej imprezy, której gospodarzem była szwajcarska Lozanna, reprezentacja Polski wróciła z ośmioma medali – czterema złotymi, dwoma srebrnymi i dwoma brązowymi.

– To wielkie wyróżnienie i uhonorowanie naszych dotychczasowych świetnych wyników. Cieszymy się ogromnie, że będziemy gościć najlepszych matematyków w naszym kampusie – mówi Monika Kaczmarz z Wydziału Matematyki Politechniki Wrocławskiej, który organizuje Mistrzostwa Polski w Grach Matematycznych i Logicznych oraz powołuje i następnie opiekuje się reprezentacją naszego kraju na światowych finałach zawodów. Reprezentacja Polski uczestniczy w nich sukcesami od 1992 r.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Mistrzostwa matematyczne na Politechnice Wrocławskiej

Rywalizacja rozpocznie się w piątek, 25 sierpnia, o godz. 14.00 w bud. D-20 i będzie się toczyła w ośmiu kategoriach – uczniów szkół podstawowych (trzy kategorie wiekowe), szkół średnich (dwie kategorie), studentów, a także profesjonalnych matematyków i informatyków oraz wszystkich pasjonatów królowej nauk. W sobotę, 26 sierpnia, zawody rozpoczną się o godz. 9.00, a galę finałową zaplanowano na godz. 16.00.

W sumie na Politechnice Wrocławskiej pojawi się ok. 400 zawodników i zawodniczek z dwunastu krajów m.in. z Tunezji, Peru, Kanady, Dominikany, Francji, Włoch i Wielkiej Brytanii. Reprezentacja Polski liczy aż 51 osób – zwycięzców i finalistów majowych Mistrzostw Polski.

Szczegółowy harmonogram dostępny jest na stronie mistrzostw.  

CZYTAJ WIĘCEJ:  W miejscu Cuprum powstanie coś nowego? Widać pracującą ekipę budowlaną
Tagi