Ładowanie

Mateusz Górski nowym bramkarzem Śląska

27 lipca, 2023

Mateusz Górski został nowym zawodnikiem Śląska. 23-letni bramkarz podpisał z wrocławskim klubem roczny kontrakt z opcją przedłużenia.

Urodzony w Dusznikach-Zdroju bramkarz piłkarską karierę rozpoczynał w dziecięcych i młodzieżowych drużynach Orląt Krosnowice i Nysy Kłodzko. Następnie Mateusz Górski trafił do FC Wrocław Academy, a w 2016 roku usługami młodego golkipera zainteresował się słynący z doskonałego szkolenia Ajax Amsterdam.

Barwy holenderskiego klubu Górski reprezentował przez trzy lata. W 2019 roku nowy piłkarz Śląska wrócił do Polski i trafił do Puszczy Niepołomice, gdzie w drugim sezonie zaczął regularnie grać na poziomie Fortuna 1. ligi. W sezonie 2020/2021 zawodnik zaliczył 18 meczów na poziomie drugiego szczebla rozgrywkowego w kraju.

Poprzednie dwa sezony Mateusz Górski spędził w zespole KKS-u Kalisz. Teraz mierzący 194 cm wzrostu golkiper będzie reprezentował barwy wrocławskiego Śląska.

– Pamiętam, jak z trybun kibicowałem Śląskowi podczas meczu z Lechią, na otwarcie stadionu. Móc teraz być częścią tego klubu to duże wyróżnienie. Żartuję, że trafiam do Śląska naokoło, bo wychowywałem się w Kłodzku, grałem w FC Wrocław Academy u trenera Gładocha, ale zanim dołączyłem do WKS-u to minęło kilka lat w Holandii i innych polskich klubach. Ogromnie się cieszę, że będę mógł reprezentować zielono-biało-czerwone barwy – mówi Mateusz Górski.

Mateusz Górski podpisał ze Śląskiem Wrocław kontrakt do końca czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia o kolejny roku. Będzie grał z numerem 39 na bramkarskiej bluzie.

– Potrzebujemy odpowiedniej liczby jakościowych bramkarzy, by wzmocnić rywalizację na treningach. Mateusz ma za sobą kilka lat w akademii Ajaxu, pograł tez na seniorskim poziomie w Polsce. Oczywiście na początku pewnie częściej będziemy go widzieć w meczach rezerw WKS-u, ale liczymy, że praca z trenerem Sikorskim jeszcze go rozwinie i pozwoli wejść na wyższy poziom – podkreśla dyrektor sportowy Śląska, David Balda.