7.7 C
Wrocław
środa, 22 marca, 2023

Melissa Evans otwiera skład atakujących #VolleyWrocław

WARTO PRZECZYTAĆ

Po skompletowaniu rozgrywających przyszła pora na przedstawienie tych zawodniczek, które w sezonie 2022/2023 będą stanowiły o sile ataku #VolleyWrocław. W najbliższych miesiącach prawoskrzydłową zespołu będzie 22-letnia atakująca Melissa Evans.

Melissa Evans to leworęczna atakująca pochodząca z Porter Ranch w Kalifornii. 22-letnia Amerykanka o tureckich korzeniach do tej pory doskonaliła swoje umiejętności w rodzimej lidze uniwersyteckiej, od 2017 roku reprezentując barwy NC State University. W swoim ostatnim sezonie w Wolfpack atakująca zagrała w 29 spotkaniach, w których zdobyła 369 punktów w ofensywie, plasując się w czołówce zawodniczek z najlepszą średnią ataków na set w sezonie 2021. Mierząca 185 cm wzrostu zawodniczka postawiła dodatkowo 50 punktowych bloków.

#VolleyWrocław będzie dla 22-letniej Amerykanki pierwszym zagranicznym klubem w karierze seniorskiej. Jednocześnie szansa wystąpienia w Tauron Lidze będzie dla niej okazją do zadebiutowania w profesjonalnej lidze siatkówki.

O zakontraktowaniu obiecującej zagranicznej zawodniczki, która ma dużą szansę trafić kiedyś do reprezentacji Stanów Zjednoczonych, mówi prezes wrocławskiego klubu, Jacek Grabowski:

Formację atakujących w naszej nowej drużynie otwiera Melissa Evans. Obserwowaliśmy jej grę w lidze uniwersyteckiej i zdecydowaliśmy się na jej transfer do #VolleyWrocław. Mamy nadzieję na dobrą współpracę i z niecierpliwością czekamy na Melissę we Wrocławiu.

Sama atakująca nie ukrywa ekscytacji wizją spędzenia najbliższego roku w Tauron Lidze:

Nie mogę się doczekać swojego pierwszego sezonu w profesjonalnych rozgrywkach, którymi z pewnością jest Tauron Liga. Cieszę się, że poza możliwością sportowego rozwoju, na który liczę, będę mogła również poznać polską kulturę i przekonać się, co ciekawego ma do zaoferowania. We Wrocławiu chcę jak najlepiej zaprezentować swoje umiejętności oraz grać przeciwko najlepszym drużynom. Kto wie – może także z nimi wygrywać?

Źródło: volleywroclaw.pl

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI