Ładowanie

Zdjęcie ilustracyjne.

Meta wprowadza opcję płatnej subskrypcji na Facebooku i Instagramie

11 listopada, 2023

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Pixabay

Od listopada użytkownicy Facebooka i Instagrama, należących do firmy Meta Marka Zuckerberga, będą mieli możliwość wyboru pomiędzy darmowym korzystaniem z aplikacji z reklamami a płatną subskrypcją, eliminującą reklamy. Ile kosztować będzie usługa?

Zgodnie z komunikatem wyświetlanym podczas korzystania z aplikacji, firma Meta wprowadza nową opcję dla użytkowników — płatną subskrypcję.

„Podejmij decyzję dotyczącą reklam. Z powodu zmiany przepisów w Twoim regionie możesz teraz wybrać, czy chcesz dalej korzystać z produktów Meta za darmo. W tym celu zezwól nam na używanie Twoich informacji na potrzeby reklam. Aby korzystać z produktów Meta bez reklam, możesz wykupić subskrypcję” — czytamy w komunikacie.

Za usługę płatnego korzystania z portali bez reklam użytkownicy zapłacą 59,99 zł miesięcznie, jeśli korzystają z aplikacji na smartfonie, lub około 44,50 zł na komputerze. To krok, który może spotkać się z mieszanymi reakcjami społeczności. Dla tych jednak, którzy nie chcą płacić za usługę, opcja darmowego korzystania z portali nadal będzie dostępna. Wymaga to jednak zaakceptowania reklam i zezwolenia na korzystanie z informacji zgromadzonych przez firmę Meta w celu spersonalizowania reklam na Facebooku i Instagramie.