Ładowanie

Samorząd uczniowski VI LO we Wrocławiu

Miasto sfinansuje 8 projektów samorządów uczniowskich

5 czerwca, 2024

Samorząd uczniowski VI LO we Wrocławiu Fot. UM Wrocławia

W konkursie na wspieranie aktywności samorządów uczniowskich, zwyciężyło 8 projektów. Teraz, miasto sfinansuje ich realizację. Czas na ich wykonanie jest do listopada. Z jakimi inicjatywami wyszli uczniowie wrocławskich szkół?

Nagrodzono 8 z 12 projektów, które zgłoszono do konkursu na wspieranie aktywności samorządów uczniowskich. Na realizację każdego z nich, ustalono budżet ok. 10 tysięcy.

Konkurs na wspieranie aktywności samorządów uczniowskich, miasto przeprowadziło w publicznych szkołach ponadpodstawowych. Organizatorem akcji jest Młodzieżowa Rada Miasta Wrocławia. Została zaś sfinansowana z miejskiego budżetu. 

Dzięki przyznanym środkom, uczniowie będą mogli korzystać z nowych stref wypoczynkowych, które były najczęściej zgłaszanymi pomysłami. Ponadto przyznaliśmy dofinansowanie na imprezy i wycieczki integracyjne, wyposażenie radiowęzła, pomieszczenia samorządu uczniowskiego i zazielenianie terenów na zewnątrz szkoły – opowiada Mateusz Całkowski, członek komisji jury, radny Młodzieżowej Rady Miasta Wrocławia. 

Nagrodzone projekty w konkursie na wspieranie aktywności samorządów uczniowskich

  • Liceum Ogólnokształcące nr I (m.in.: strefa relaksu, nowe rośliny),
  • Liceum Ogólnokształcące nr XII (m.in.: nowe wyposażenie i mural w stołówce, nowe rośliny),
  • Zespół Szkół nr 8 (m.in.: zewnętrzna strefa relaksu i organizacja festiwalu kreatywności, ekran projekcyjny),
  • Liceum Ogólnokształcące nr VI (m.in.: rozbudowa radiowęzła szkolnego i sprzętu do tworzenia treści multimedialnych),
  • Elektroniczne Zakłady Naukowe (m.in.: modernizacja i doposażenie przestrzeni dla samorządu uczniowskiego),
  • Liceum Sztuk Plastycznych (m.in.: strefa wypoczynku wewnątrz szkoły),
  • Zespół Szkół Budowlanych (wyposażenie grupy teatralnej – nagłośnienie, instrumenty muzyczne, kostiumy, scenografia,

udział w warsztatach teatralnych),

Zespół Szkół nr 1 (m.in.: rozbudowa strefy wypoczynku, nowe głośniki, mikrofon, wyjazd integracyjny).

Uczniowie doceniają w konkursie to, że ich pomysły mają realny wpływ na zmianę w ich otoczeniu.  Okazuje się bowiem, że kreatywność i wyjście z inicjatywą przekłada się na rzeczywiste możliwości samorealizacji i rozwijania pasji. 

Cieszymy się, że dzięki temu konkursowi mieliśmy wpływ na to, co powstanie w naszej szkole. To była oddolna inicjatywa, którą już od dłuższego czasu chcieliśmy zrealizować, a teraz nadarzyła się okazja na jej sfinansowanie i z niej skorzystaliśmy – mówi Tomasz Peternek z samorządu uczniowskiego Liceum Ogólnokształcącego nr VI. – Będziemy mieć m.in. nowy radiowęzeł i sprzęt do nagrywania, by relacjonować w social mediach, co ciekawego dzieje się w naszej szkole. Chcemy także przeprowadzać wywiady z nauczycielami oraz nagrywać szkolne podcasty – dodaje.

Zobacz również: Mamy kolejny powód do dumy. Wrocław liderem edukacji.

Tagi