-3.6 C
Wrocław
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Miesiąc Filmu Europejskiego w Kinie Nowe Horyzonty! Wiele ciekawych seansów

WARTO PRZECZYTAĆ

Trwa Miesiąc Filmu Europejskiego, podczas którego kina z 35 miast świata zagrają wiele uznanych europejskich produkcji. Kino Nowe Horyzonty jako jedyne w Polsce znalazło się w tym wyjątkowym gronie. Wspólnie z siecią Europa Cinemas zaprasza do szerszego spojrzenia na europejską kinematografię. Wydarzenie potrwa do 10 grudnia.

fot. KNH

Podczas Miesiąca Filmu Europejskiego na widzów czeka jeszcze więcej tytułów z metką made in Europe – w tym: pokazy z twórcami, przegląd ukraińskiej kinematografii, filmy od hiszpańskich mistrzów, przedpremiery oraz europejskie akcenty w stałych cyklach – informują Nowe Horyzonty.

Europejskie produkcje w Nowych Horyzontach

Miesiąc Filmu Europejskiego w KNH rozpoczął się przedpremierowym pokazem nagrodzonego na festiwalu w Gdyni „Słonia” połączona ze spotkaniem z twórcami. Kilka dni później odbył się pokaz specjalny filmu „Chrzciny” z gościnnym udziałem Katarzyny Figury. A to dopiero początek!

25 listopada rozpocznie się Przegląd Filmowy Ukraina – widzowie zobaczą między innymi poruszający „Klondike”, będący tegorocznym ukraińskim kandydatem do Oscara czy „107 Matek” Pétera Kerekesa, laureata Nagrody publiczności na MFF Nowe Horyzonty.

Od początku grudnia rudnia dzięki Fundacji Ava Arts w KNH obejrzeć będzie można cztery klasyczne dzieła od mistrzów z kraju Don Kichota – Hiszpanii. W programie m.in. odrestaurowana kopia filmu „Anioł Zagłady” Luisa Buñuela, a także „Polowanie” Carlosa Saury, nagrodzone Srebrnym Niedźwiedziem na MFF w Berlinie.

Pod koniec Miesiąca Kina Europejskiego odbędzie się bezpłatny seans nagrodzonego Złotym Lwem w Wenecji filmu „Zdarzyło się”. Seans odbędzie się 6 grudnia w ramach European Cinema Night – po seansie odbędzie się dyskusja z udziałem ekspertów.

Ostatnią produkcją wyświetlaną w ramach Miesiąca Kina Europejskiego będzie film „Kobiety na dachu” – widzowie obejrzą go 10 grudnia. To jeden z najgłośniejszych polskich filmów sezonu. Seansowi towarzyszyć będzie spotkanie z reżyserką filmu Anną Jadowską.

Projekt Miesiąca Filmu Europejskiego potrwa do 10 grudnia i zakończy się rozdaniem Europejskich Nagród Filmowych w Reykjaviku.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI