12.9 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

Mieszkańcy miejscowości Blizanowice i Trestno nie skorzystają już z linii 920

WARTO PRZECZYTAĆ

Burmistrz Gminy Siechnice Milan Ušák zadecydował o wycofaniu się z dniem 1 września 2022 r. z partycypacji w kosztach funkcjonowania linii autobusowej 920. Linia ta łączyła Wrocław, Siechnice i Czernicę. Mieszkańcy Blizanowic i Trestna już z niej nie skorzystają.

Zgodnie ze stanowiskiem przekazanym przez Pana Burmistrza, Gmina Siechnice utraciła możliwości finansowe dotowania linii w miesięcznej kwocie ok. 6 tys. zł. Dodatkowo podaje, że jej funkcjonowanie spotyka się z niezadowoleniem i nie zaspokaja potrzeb mieszkańców Siechnic.

Dalsze losy linii autobusowej 920

Połączenie zostało uruchomione 23 sierpnia 2021 roku, w ramach pakietu linii aglomeracyjnych organizowanych przez Miasto Wrocław. Władze Miasta Wrocławia oraz Gminy Czernica postanowiły w dalszym ciągu finansować linię 920, pomimo rozwiązania współpracy ze strony Gminy Siechnice. Kurs zostanie jednak okrojony.

Linia 920 w dalszym ciągu będzie kursowała z Galerii Dominikańskiej do przystanku „Wojnów- pętla”. Od 1 września 2022 r. będzie jednak pomijać przystanki w Blizanowicach i Trestnie. Ostatnim przystankiem zlokalizowanym we Wrocławiu będzie „Zalewowa”, a następny będzie już w Czernicy, „Wojnów – pętla”.

Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego Wrocławia informuje, by wszelkie uwagi związane z tą zmianą kierować do Urzędu Gminy Siechnice.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI