10.1 C
Wrocław
sobota, 1 kwietnia, 2023

Młodzi piłkarze Śląska triumfują w Berlinie

WARTO PRZECZYTAĆ

W ostatnich dniach zespół Śląska Wrocław U11, prowadzony przez trenera Mariusza Blecharza, brał udział w silnie obsadzonym turnieju z okazji 100-lecia Związku Polaków w Niemczech. Wrocławianie rozegrali dziewięć meczów i zajęli w zmaganiach pierwsze miejsce!

Pierwszego dnia turnieju Śląsk odniósł komplet zwycięstw, kolejno pokonując Arenę Szczecin, Akademię Talent Dublin, Brandenburgię 03 i Hansę Rostock.

– To był dla nas turniej tydzień po obozie przygotowawczym i drugi z rzędu, w którym rywalizowaliśmy z uznanymi markami. Przed tygodniem, kiedy graliśmy m.in. z Hajdukiem Split czy MTK Budapeszt nie wszystko wyglądało tak, jakbym tego oczekiwał. Teraz chłopcy zrozumieli, jak zachowywać się w poszczególnych fazach gry i to im przyniosło sukces. Zrozumieli, jak powinni grać. To grupa dobrze przygotowana technicznie i motorycznie, a te nawyki, które chcieliśmy wyrobić podczas obozu i treningów, uwidoczniły się w Berlinie – zaznacza trener Śląska, Mariusz Blecharz.

W finałowej szóstce wrocławianie stracili punkty tylko w pierwszym meczu, z Dunajską Stradą – padł remis 2:2. Następnie podopieczni Mariusza Blecharza zanotowali komplet wygranych – 3:1 z Herthą Berlin, 4:1 ze Spartą Praga, 3:0 z Wisłą Kraków i 4:3 z łotewskim Daugavpils. Ostatecznie Śląsk U11 zajął pierwsze miejsce w zawodach.

– Jest to sukces zwycięstwo w zawodach z tak silną obsadą, bo grały m.in. Pogoń Szczecin, RB Lipsk czy Union Berlin. Kwintesencją niech będzie to, jak nasz zespół podsumowali organizatorzy, którzy powiedzieli, że Śląsk to zespół z innej bajki, z innej ligi. To najlepsze podsumowanie utalentowanej grupy. Chłopcy bardzo szybko chłoną wiedzę z treningu, ale jeszcze dużo przed nami, dalej będziemy pracować na treningach – podkreśla szkoleniowiec.

Mecze Śląska:

pierwsza faza:
Śląsk – Arena Szczecin 4:2
Śląsk – Akademia Talent Dublin 8:1
Śląsk – Brandenburgia 03 7:0
Śląsk – Hansa Rostock 5:2

Zobacz również:  Uwaga pasażerowie! Od 1 kwietnia nastąpią zmiany w komunikacji miejskiej

najlepsza szóstka:

Śląsk – Dunajska Strada 2:2
Śląsk – Herta Berlin 3:1
Śląsk – Sparta Praga 4:1
Śląsk – Wisła Kraków 3:0
Śląsk – Daugavpils 4:3

Skład Śląska: Bartosz Obrzalski, Michał Jurasz, Wojciech Grabuś, Krzysztof Wojnarski, Adam Klauza, Wiktor Sibiński, Gracjan Wolski, Kacper Mielnik, Kacper Świątkowski, Julian Lesiewicz (K), Bruno Szczeciński, Tobiasz Świto, Filip Korzeniowski.

źródło: slaskwroclaw.pl

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI