-3.6 C
Wrocław
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Młodzież #VolleyWrocław już po okresie przygotowawczym

WARTO PRZECZYTAĆ

 

Od 16 do 26 sierpnia wszystkie grupy wiekowe #VolleyWrocław brały udział w obozie sportowym przed startem sezonu 2022/2023. Przygotowania przebiegały pod czujnym okiem trenerów wrocławskiego klubu, a formę szlifowano w Karpaczu.

Jak co roku, przed startem sezonu w wojewódzkich rozgrywkach siatkówki, młode Volejki uczestniczyły w jedenastodniowym obozie przygotowawczym. Zawodniczki biorące udział w rozgrywkach minisiatkówki, młodziczki, juniorki młodsze oraz juniorki tradycyjnie spotkały się w Karpaczu, gdzie poza zajęciami sportowymi i odnowieniem kontaktu z piłką, miały okazję zintegrować się jako grupa reprezentująca #VolleyWrocław.

– W Karpaczu spędziliśmy 11 bardzo ciekawych i intensywnych dni. Dwa razy dziennie przeprowadzaliśmy treningi w hali oraz na Orliku z akcentem na przygotowanie kondycyjne i technikę. Rozruchy poranne mieliśmy na pięknym stadionie lekkoatletycznym. Wieczorami dziewczęta uczestniczyły w grupowych zajęciach z psychologiem integrujące zespół i podnoszące spójność i jedność grupy. Były też akcenty odnowy biologicznej z fizjoterapeutką. Oczywiście zdobyliśmy również Śnieżkę, dlatego zgrupowanie mogę uznać za bardzo efektywne – mówi trener juniorek #VolleyWrocław Rafał Błaszczyk.

W zbliżającym się wielkimi krokami sezonie #VolleyWrocław w rozgrywkach dolnośląskich lig reprezentować będą aż cztery grupy: zespół juniorek, zespół juniorek młodszych (który sprawdzać będzie się również w Dolnośląskiej Lidze Juniorek) oraz dwie ekipy młodziczek. Dodatkowo, juniorki wezmą też udział w rozgrywkach 2. Ligi Kobiet.

Tegoroczna rywalizacja rozpocznie się już we wrześniu, zatem na ostatnie szlify formy pozostało niewiele czasu. Przed startem ligowych zmagań juniorki i juniorki młodsze wrocławskiego klubu wezmą udział we współorganizowanym przez #VolleyWrocław jubileuszowym, X Międzynarodowym Turnieju Juniorek o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra.

Odsłony: 0

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI