Ładowanie

Od 30 czerwca w Jeleniej Górze przebywa grupa uczniów z miast partnerskich - Erftstadt oraz z Tarnopola. Wraz z uczniami z Jeleniej Góry uczestniczą w pierwszej części projektu pod nazwą „Wir bewegen uns miteinander- aufeinander zu” – „Poprzez sport zbliżamy się do siebie”.

Jelenia Góra: Młodzież w akcji “Poprzez sport zbliżamy się do siebie”

6 czerwca, 2023

Od 30 czerwca w Jeleniej Górze przebywa grupa uczniów z miast partnerskich - Erftstadt oraz z Tarnopola. Wraz z uczniami z Jeleniej Góry uczestniczą w pierwszej części projektu pod nazwą „Wir bewegen uns miteinander- aufeinander zu” – „Poprzez sport zbliżamy się do siebie”. Fot. UM Jeleniej Góry.

Od 30 czerwca w Jeleniej Górze przebywa grupa uczniów z miast partnerskich – Erftstadt oraz z Tarnopola. Wraz z uczniami z Jeleniej Góry uczestniczą w pierwszej części projektu pod nazwą „Wir bewegen uns miteinander- aufeinander zu” – „Poprzez sport zbliżamy się do siebie”.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

W miniony poniedziałek młodzież wraz z opiekunami spotkała się w Ratuszu z Prezydentem Jeleniej Góry Jerzym Łużniakiem oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej Wojciechem Chadży. Celem projektu jest wspólna aktywność sportowa oraz poznawanie kultury zaprzyjaźnionych krajów oraz integracja młodych ludzi. Uczestnikami projektu są uczniowie w przedziale wiekowym od 14 do maksymalnie 16 lat.

W ramach projektu uczestnicy tworzą krótkie filmy, w których przedstawiają się, biorą udział w zajęciach sportowych , grze miejskiej, wykonują szereg zadań określonych projektem, jak również poznają się nawzajem.

Druga część projektu zostanie zrealizowana w dniach 20-27.09.2023 w Erftstadt. Tym razem uczniowie z Tarnopola i Jeleniej Góry będą uczestniczyć w zajęciach organizowanych przez szkołę i Stowarzyszenie w Erftstadt.

Projekt finansowany jest przez Stowarzyszenie Miast Partnerskich Erftstadt- Jelenia Góra oraz rząd Nadrenii Północnej-Westfalii. Otrzymał również nagrodę Richeza 2022/2023 przyznawaną przez rząd Nadrenii Północnej-Westfalii.

Tagi