12.9 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

Moc Nadodrza w najbliższą sobotę! W programie mnóstwo atrakcji

WARTO PRZECZYTAĆ

Sobota, 10 września na wrocławskim Nadodrzu szykuje się bardzo rozrywkowo! Mieszkańcy będą mogli wziąć udział w grze miejskiej, zobaczyć pokaz robienia kiszonek, a także odbyć spacer z przewodnikiem po filmowych miejscach. Poznaj szczegóły wydarzenia!

fot. plakat Mocy Nadodrza

Moc Nadodrza to wydarzenie, które we Wrocławiu istnieje od dawna, jednak w tym roku występuje w nowej formule i pod inną nazwą. Wcześniej odbywało się we Wrocławiu jako Noc Nadodrza. Idea dnia pozostaje taka sama. Wydarzenie gromadzi lokalne kawiarnie, restauracje, pracownie i sklepy, które oferują odwiedzającym swoje produkty, a także szykują na tę okoliczność specjalne oferty. Wydarzenie rozpoczyna się 10 września o  godz.11:00 i potrwa do godz. 23:00.

Moc Nadodrza – atrakcje artystyczne

W ramach Mocy Nadodrza kilka instytucji przygotowało specjalny program artystyczny. Zaprezentują go galeria fotografii Miejsce przy Miejscu 14 (pl. Strzelecki 14), Klub pod Kolumnami (pl. Świętego Macieja 21), oraz Macondo (ul. Pomorska 19), który przygotował dla odwiedzających wieczór muzyki improwizowanej z gitarowym projektem Huberta Kostkiewicza, Michała Sembera i Janka Fanfare.

Na miejscu będą też dostępni wystawcy i rzemieślnicy:

  • Sztukator Rafał Kołb (ul. Jedności Narodowej 48),
  • Pracownie ceramiczne Malumika (ul. Jagiełły 3/5),
  • Piecownia (ul. Łokietka 9),
  • Natura Rzeczy (ul. Rydygiera 47)
  • Kuku Design (ul. Jagiellończyka 32/1),
  • Pracownia 17 (ul. Rydygiera 32).

W sobotę zostaną zaprezentowane też prace artystów, którzy inspirowali się miastem i Nadodrzem. Będzie można zobaczyć ekspozycje prac graficznych Malwiny Hajduk w Słodkim Chłopaku (Łokietka 3), plakaty wrocławskiej architektury grupy Wrocławiaki w Restauracji z Pasją (ul. Jedności Narodowej 104), fotografie duetu Giladi Content w UL Kawowe Studio (ul. Łokietka 3), oraz prace malarskie Pauliny Mager w Pracowni Złotniczej 1618.design (ul. Łokietka 9).

Moc Nadodrza – spacer filmowy, kiszonki, gra miejska

W tym szczególnym dniu na odwiedzających będzie czekać Targowisko na Ptasiej (ul. Ptasia 12). Znajdzie się na nim Nadodrzański Kram, gdzie będzie można zakupić lokalne produkty takie jak ceramika czy biżuteria. O 11:00 odbędzie się spacer z Lechem Molińskim z Wrocławskiej Fundacji Filmowej. Opowie on o miejscach, które posłużyły jako filmowe scenerie. Spacer ruszy z placu Strzeleckiego i zakończy się na targowisku. O 14.00 Pani Jadwiga, mieszkanka Nadodrza, zaprosi na pokaz przygotowywania kiszonek oraz mini-degustację dla uczestników i uczestniczek.

Zobacz również:  Zabytki z Wrocławia zachwycają na czeskiej wystawie. Te przedmioty mają ponad 800 lat!

– Zapraszamy także do wzięcia udziału w kamienicowej grze miejskiej w temacie kamienic! Będziemy tropić detale, literki, odkrywać podwórka, a wszystko to po to, by odgadnąć sekretne hasło.  – zapraszają organizatorzy Mocy Nadodrza.

O godzinie 19:00 na targowisku Ptasia odbędzie się też koncert zespołu imasleep.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI