Ładowanie

Modernizacja przystanku Wzgórze Partyzantów (nr 10333) – zmiany dla pasażerów i kierowców

8 listopada, 2023

Fot. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu / Facebook

Przystanek Wzgórze Partyzantów (nr 10333) przejdzie gruntowną modernizację. Prace remontowe zaplanowane na kamiennej nawierzchni zatoki przystankowej mają na celu usunięcie głębokich kolein, które utrudniają komfort podróży zarówno dla pasażerów komunikacji miejskiej, jak i samych kierowców.

Remont zakłada demontaż istniejących granitowych kostek, wyrównanie podbudowy oraz ponowne ułożenie elementów kamiennych. Aby nowo ułożona nawierzchnia mogła nabrać odpowiedniej wytrzymałości, będzie wymagała okresu sezonowania, w czasie którego nie będzie użytkowana.

Fot. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu / Facebook

Start prac remontowych zaplanowano na 13 listopada, a ich zakończenie przewidziano po Nowym Roku. W związku z prowadzonymi działaniami, przystanek Wzgórze Partyzantów zostanie tymczasowo przeniesiony o około 50 metrów wstecz i umieszczony w zatoce parkingowej na tej samej ulicy. Należy zaznaczyć, że miejsca postojowe w tej zatoce zostaną zlikwidowane na czas remontu.

Władze miasta apelują do kierowców o uwagę i przestrzeganie tymczasowego oznakowania zarówno robót drogowych, jak i nowej lokalizacji przystanku. Pojazdy, które będą przeszkadzać w pracach remontowych lub korzystaniu z tymczasowej zatoki przystankowej, mogą zostać odholowane na koszt właściciela.

 

Tagi